Zdjęcie Audi Nero

Audi Nero

  • ? KM
  • ? Nm
  • ? s
  • ? km/h
Przybliżony czas czytania: poniżej 2 minut.

Koncepcyjne Audi Nero to stworzenie wybitnie nocne ("nero" to po łacinie "czarny"), mające dostojnie transportować swoich właścicieli i pasażerów od jednego nightclubu do następnego. Potężne coupe jednoznacznie kojarzące się z Batmobilem inspirowane jest samochodami Auto Union o opływowej konstrukcji nadwozia, które w latach trzydziestych XX wieku służyły do bicia rekordów prędkości (już wtedy znacznie przekraczano 400 km/h!). Odpowiednie właściwości aerodynamiczne zapewnia tutaj ekstremalnie mały prześwit oraz całkowicie zakryte koła a potężna maska miałaby skrywać równie mocarną jednostkę napędową.

Ucieleśnienie czystej mocy, prędkości oraz stylu, jakim według twórców jest Audi Nero, zamieniać ma każdą noc spędzoną w Los Angeles w prawdziwą przygodę. Konceptowi towarzyszyły słowa Augusta Horcha (który przygodę z samochodami rozpoczął już z 1899 roku a w 1910 powołał do życia markę Audi): "Sen, który warto śnić to sen warty dążenia do jego realizacji".

Pojazd ten powstał na konkurs designerski salonu samochowego w Los Angeles, który w 2006 roku organizowany był po raz trzeci (oczywiście konkurs, nie salon). Tematem przewodnim było wówczas wyobrażenie sobie samochodu za 10, 20 bądź 30 lat. Nero było dziełem Centrum Stylistycznego Volkswagen/Audi w Kaliforni a konkretnie dwóch osób: Jessa Hardera i Raula Cenana. Obok Audi zaprezentowano na papierze także wizje takich pojazdów, jak: GMC PAD, Honda LA Rolling Film Festival, Hyundai Greenspeed Gator, Kia Sidewinder, Maybach California Gourmet Tourer, Mercedes-Benz Mojave Runner, Mitsubishi Roadster Konzept, Scion Exile oraz Smart Rescue Vehicle.

Tekst: Przemysław Rosołowski.
Ostatnia aktualizacja: 25.10.2007

Skomentuj na forumUdostępnij
Galeria (zdjęć: 4)
  • Audi Nero - Zdjęcie 1
  • Audi Nero - Zdjęcie 2
  • Audi Nero - Zdjęcie 3
  • Audi Nero - Zdjęcie 4
Zdjęcia: Volkswagen / Audi Dane techniczne i osiągi
Rocznik2006
Typwirutalny koncept
UKŁAD NAPĘDOWY
Silnik/silnikibrak danych
WYMIARY
Masabrak danych
Długośćbrak danych
Szerokośćbrak danych
Wysokośćbrak danych
OSIĄGI
0-100 km/hbrak danych
Prędkość maks.brak danych
Inne prezentacje