Samochody

Świat samochodów skrywa w sobie wiele interesujących okazów, których fakt istnienia nie zawsze bywa oczywisty, powstałych w ramach specjalnych zamówień lub budowanych w cieniu wielkich fabryk przez małe grupy pasjonatów. Osiągi wielu z nich i zastosowane w nich technologie niejednokrotnie wyprzedzają swoje czasy i wyznaczają nowe standardy na całe lata. Takowe pojazdy oraz inne tematy podejmujemy w artykułach poniżej.

Relacje i fotorelacje

Każdego roku na całym świecie odbywają się wystawy i różnego rodzaju imprezy samochodowe, na których można zobaczyć premiery najnowszych modeli, podziwiać zabytkowe samochody lub poszukiwać odpowiedzi na nietypowe pytania w niezliczonych konceptach i prototypach. Poniżej znajdziecie nasze fotorelacje z takich właśnie doświadczeń.

Technika

Jeśli ktoś zastanawiał się nad tym, jak działa samochód, z czego dokładnie jest złożony, skąd się wziął i jakim cudem w ogóle jeździ - poniżej możecie znaleźć kilka odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Sporty samochodowe

Wyścigi i rajdy samochodowe są tak stare, jak same samochody. Od samego początku tego typu wyzwania miały udowodnić wyższość automobili jednej marki nad innymi, a przy okazji pozwolić na eksperymentowanie z nowymi rozwiązaniami technologicznymi, które w przyszłości mogłyby mieć szansę na wejście do produkcji seryjnej.