Zdjęcie Mazel Identity i1

Mazel Identity i1

  • 487 KM
  • ? Nm
  • ? s
  • ? km/h
Przybliżony czas czytania: 2 minuty.

Hiszpańskie studio Mazel trudniące się projektowaniem nadwozi samochodowych i programami badawczymi od kilku lat prezentuje regularnie prototypy. Dziełem firmy jest między innymi sportowe coupe Sportiva Latina opracowane wraz z Fiatem, napędzane silnikiem o mocy 440 koni mechanicznych. Inny przykład to koncepcyjne buggy JAV X dysponujące mocą aż 600 KM. W studiu Mazel powstały także nadwozia dla supersportowych aut marki Hispano-Suiza, której wskrzeszenie planuje się już od paru lat (koncepcyjny model HS 21, K8 oraz HS 21-GTS, którego wprowadzenie do produkcji jest ciągle odwlekane). W roku 2006 na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowano model, który ma po raz pierwszy wprowadzić markę Mazel na rynek - Identity i1 (opracowany wspólnie z H2R Design Consulting).

Sportowe coupe, w którym dopatrzeć można się inspiracji autami od Ferrari i Lamborghini począwszy a na dalekowschodnich Mazdach skończywszy mieści w swoim wnętrzu dwie osoby. W środkowym tunelu zintegrowano większość przełączników, w tym elektroniczne sterowanie zmianą biegów i hamulcami (Shift by Wire oraz Brake by Wire). Systemy te, mające dostarczyć zupełnie nowych wrażeń podczas jazdy, oraz zewnętrzne oświetlenie opracowano w firmie Ficosa. Podwozie z materiałów kompozytowych zbudowano we włoskim ATR, trudniącym się w tym fachu od wielu lat. Prace badawcze nad karoserią, stworzoną także w kompozytów prowadzono w Turynie. Charakter auta podkreślono 19-calowymi felgami z przodu oraz większymi, 20-calowymi z tyłu.

Do napędu Identity i1 użyto aluminiową V8 o mocy blisko 490 koni mechanicznych. Jednostkę tą umieszczono centralnie i sprzężono z 6-stopniowym automatem przenosząc napęd na tylną oś. Niestety w temacie osiągów pojazdu nie wiadomo nic.

Tak zaawansowany prototyp nie był jedynie pokazem możliwości hiszpańskiego studia, ale projektem, który w najbliższej przyszłości miał trafić do produkcji. Takowa miała wystartować już w 2007 roku pod skrzydłami firmy Identity Cars w La Corunie. Jak dotąd nic jednak nie wskazuje na to, iż produkcję rzeczywiście rozpoczęto.

Tekst: Przemysław Rosołowski.
Ostatnia aktualizacja: 14.10.2007

Skomentuj na forumUdostępnij
Galeria (zdjęć: 4)
  • Mazel Identity i1 - Zdjęcie 1
  • Mazel Identity i1 - Zdjęcie 2
  • Mazel Identity i1 - Zdjęcie 3
  • Mazel Identity i1 - Zdjęcie 4
Zdjęcia: Mazer Dane techniczne i osiągi
Rocznik2006
Typprototyp
UKŁAD NAPĘDOWY
Silnik spalinowyV8
  Położeniecentralne
  Pojemnośćbrak danych
  Moc487 KM
  Moment obrotowybrak danych
Skrzynia biegówauto, 6 st.
Napędtył
WYMIARY
Masabrak danych
Długość4425 mm
Szerokość1913 mm
Wysokość1261 mm
Rozstaw osi2690 mm
Opony przód245/40 ZR 19
Opony tył295/40 ZR 20
OSIĄGI
0-100 km/hbrak danych
Prędkość maks.brak danych
Inne prezentacje