Zdjęcie Toyota Biomobile Mecha

Toyota Biomobile Mecha

  • ? KM
  • ? Nm
  • ? s
  • ? km/h
Przybliżony czas czytania: poniżej 2 minut.

Rok 2057. Malejąca przestrzeń na powierzchni Ziemi zmusiła człowieka do ekspanscji przestrzeni życiowej wysoko w przestworza. Nowe warunki spowodowały jednocześnie konieczność opracowania odpowiedniego do nich środka transportu. Taką konstrukcją okazała się innowacyna Toyota Biomobile Mecha korzystająca z nanotechnologii i naśladująca ogranizmy biologiczne.

Pojazd czerpie swoją energię napędową z zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Biomobile Mecha automatycznie i intuicyjnie dostraja własną strukturę w zależności od warunków środowiska, w którym się porusza oraz charakteru tego ruchu. W tradycyjnym jego znaczeniu (aero mode) biorą udział nano-laserowe koła a w przypadku poruszania się w pionie czy skoków (stryder mode) cztery, mechaniczne odnóża. W trybie spoczynkowym (habitat mode) pojazd może służyć jako tymczasowe lokum.

Zewnętrzną powłokę pojazdu stanowi masywna nano-gadzia struktura skórna potrafiąca pochłaniać zanieczyszczenia, chronić przed promieniowaniem słonecznym oraz zmieniać kolor w zależności od temperatury zewnętrznej i innych czynników. Z przodu pojazdu umieszczono receptory molekularne reagujące na światło oraz trójwymiatowy skaner przekazujący podróżującemu w czasie rzeczywistym pełny obraz nawigacyjny.

Pojazd ten jest jedną z propozycji do konkurstu designerskiego, który po raz czwarty będzie miał miejsce podczas salonu samochowego w Los Angeles dnia 15 listopada. Tegoroczna edycja nosi tytuł "RoboCar 2057" a Biomobile Mecha jest dziełem czterech osób, którymi są: Edward Lee, Erwin Lui, Yo Hiruta oraz Kevin Hunter. Pozostałe propozycje z Design Challenge 2007 to: Audi Virtuea Quattro, GM OnStar Ant, Honda One To The Power Of Four, Mazda MotoNari RX, Mercedes-Benz SilverFlow, Nissan OneOne oraz Volkswagen SplitStream.

Tekst: Przemysław Rosołowski.
Ostatnia aktualizacja: 25.10.2007

Skomentuj na forumUdostępnij
Galeria (zdjęć: 4)
  • Toyota Biomobile Mecha - Zdjęcie 1
  • Toyota Biomobile Mecha - Zdjęcie 2
  • Toyota Biomobile Mecha - Zdjęcie 3
  • Toyota Biomobile Mecha - Zdjęcie 4
Zdjęcia: Calty Design Research Dane techniczne i osiągi
Rocznik2007
Typwirtualny koncept
UKŁAD NAPĘDOWY
Silnik/silnikibrak danych
WYMIARY
Masabrak danych
Długośćbrak danych
Szerokośćbrak danych
Wysokośćbrak danych
OSIĄGI
0-100 km/hbrak danych
Prędkość maks.brak danych
Inne prezentacje