Zdjęcie Audi RS4 Cabriolet

Audi RS4 Cabriolet

 • 420 KM
 • 430 Nm
 • 4.9 s
 • 250 km/h
Przybliżony czas czytania: 3 minuty i 30 sekund.

Szukasz alternatywy dla BMW M3 Cabrio? Audi RS4 Cabriolet z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Może nie jest tak gorąca jak BMW, ale co najmniej równie szybka i prawdopodobnie praktyczniejsza.

Rodzina RS4 obejmuje trzy modele: limuzynę, kombi i właśnie opisywany model bez dachu. Te dwa pierwsze łączą sportowe osiągi z komfortem i praktycznością dobrego auta klasy średniej. Wersja bez dachu już tak praktyczna być nie może. Dysponuje tylko dwoma drzwiami i niewielką ilością miejsca z tyłu. To kiepski wynik jak na auto rodzinne, jednak znakomity biorąc pod uwagę, że to w końcu kabrio. I to nie byle jakie. Z zewnątrz samochód wygląda jak A4 potraktowana skalpelem. Nadwozie nie budzi jakichś skrajnych emocji. Może się podobać, jednak w nikim nie wzbudzi zachwytu. RS4 prezentuje się muskularnie, może budzić zaufanie. O sportowym rodowodzie świadczą dyskretne znaczki RS4 oraz chromowane wykończenia.

Wnętrze to część samochodu, którą właściciel widzi zdecydowanie najczęściej, wiedzą o tym doskonale ludzie z Ingolstadt. Najlepsze materiały i charakterystyczna dla Audi precyzja wykonania oraz funkcjonalność pozostały, a ponadto w kabinie czuć sportowego ducha. Karbonowe nakładki, kierownica od Lamborghini Gallardo, aluminiowe wstawki. Standardowym wyposażeniem są obszyte skórą kubełkowe siedzenia. Tylna kanapa nie rozpieszcza nadmiarem miejsca, a poza tym kto chciałby siadać z tyłu w Audi RS4 Cabriolet?

Wszystkie odmiany Audi A4 Cabriolet, czyli także opisywany model, wyposażone są w elektrycznie składany, miękki dach. Jego złożenie lub rozłożenie trwa 21 sekund, co można uznać za bardzo dobry wynik jak na sportowy samochód. Ponadto dachem można manipulować podczas jazdy, pod warunkiem że prędkość nie przekracza 30 km/h. Zewnętrzna, szmaciana warstwa ma 1,1 mm grubości, natomiast wewnętrzna wyściółka aż 15 mm. Audi zapewnia że jej dach idealnie izoluje pasażerów od świata zewnętrznego a dla zmarzluchów za niewielką dopłatą oferowany jest dach z dodatkową izolacją. Po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca. Pojemność bagażnika przy złożonym dachu wynosi 250 litrów a z rozłożonym 315. To naprawdę sporo. Oczywiście jak każdy kabriolet z górnej półki RS4 wyposażono w deflektor wiatru.

RS4 Cabrio ma stalowe nadwozie samonośne, trochę szkoda że Audi nie zdecydowało się na zastosowanie aluminiowej ramy przestrzennej, która z pewnością poprawiłaby sztywność kierunkową przy jednoczesnej redukcji masy. RS4 waży sporo, bo 1850 kg, jest tym samym nieco cięższa od M3 Cabrio.

Pod maską Audi pracuje legendarna ośmiocylindrowa jednostka o pojemności 4,2 litra. Tutaj akurat pozbawiona doładowania, za to ma 5 zaworów na cylinder i nowoczesny system zmiennych faz rozrządu. 420 koni mechanicznych plus napęd Quattro to gwarancja wspaniałych doznań. RS4 to, obok R8, chyba najbardziej sportowy model Audi. Świadczy o tym choćby zastosowanie ręcznej skrzyni biegów zamiast automatu.

Kabriolety zwykle są wykorzystywane do zadawania szyku na nadmorskich bulwarach w świetle zachodzącego słońca. RS4 oczywiście się do tego nadaje, jednak równie dobrze można nim pojechać na tor wyścigowy. Do setki rozpędza się w 4,7 sekundy zostawiając w tyle wiele pozornie bardziej sportowych aut.

RS4 Cabriolet to pojazd uniwersalny. Jest dość praktyczny, spokojnie można nim jeździć na co dzień a jednocześnie podrywać na niego dziewczynę jak również zawstydzić właściciela Porsche na torze wyścigowym. Czego chcieć więcej...

Tekst: Piotr Talik
Ostatnia aktualizacja: 15.02.2008

Skomentuj na forumUdostępnij
Galeria (zdjęć: 12)
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 1
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 2
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 3
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 4
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 5
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 6
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 7
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 8
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 9
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 10
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 11
 • Audi RS4 Cabriolet - Zdjęcie 12
Zdjęcia: Audi Dane techniczne i osiągi
Rocznik2006
Typkabriolet
Cena82 000 $
UKŁAD NAPĘDOWY
Silnik spalinowyV8
  Położenieprzód
  Pojemność4163 cm³
  Moc420 KM
  Moment obrotowy430 Nm
Skrzynia biegówmanual, 6 st.
Napęd4 koła
WYMIARY
Masa1845 kg
Długość4555 mm
Szerokość1814 mm
Wysokość1391 mm
Rozstaw osi2650 mm
Rozstaw kół przód/tył1559/1569 mm
Opony przód255/40 R 18
Opony tył255/40 R 18
Zbiornik paliwa66 l
OSIĄGI
0-100 km/h4.9 s
Prędkość maks.250 km/h
Średnie spalanie13.9 l/100km
Inne prezentacje