Zdjęcie Chrysler Cirrus

Chrysler Cirrus

  • 405 KM
  • ? Nm
  • ? s
  • ? km/h
Przybliżony czas czytania: poniżej 2 minut.

W ostatniej dekadzie XX wieku specjaliści z Instytutu Stylistycznego Chryslera (CDI - Chrysler Design Institute) nie próżnowali, wypuszczając pokaźną liczbę konceptów, które nigdy nie trafiły do produkcji seryjnej, ale pewne ich echa odzywały się w pojazdach, które wyjeżdżały w kolejnych latach z fabryk amerykańskiego giganta.

W roku 1992 zaprezentowano koncept o nazwie Cirrus, który w linii prostej był pokazem możliwości oraz polem treningowym do wprawienia się w nowych proporcjach nadwozia z kabiną pasażerską silnie przesuniętą ku przodowi. Wyróżnikiem takiej koncepcji jest linia maski i przedniej szyby nie mająca praktycznie żadnych załamań na styku tych dwóch powierzchni.

Do napędu użyto turbodowałowany, trzylitrowy, dwufazowy silnik V6 rozwijający moc aż 405 koni mechanicznych i żywiący się alkoholem. Spełniał on wszelkie normy emisji spalin stanu Kalifornia na rok 1996.

Model o nazwie Cirrus sprzedawany był w USA w latach 1995-2000. Nie miał on jednak nic wspólnego z konceptem o tej samej nazwie.

Tekst: Przemysław Rosołowski.
Ostatnia aktualizacja: 01.11.2007

Skomentuj na forumUdostępnij
Galeria (zdjęć: 1)
  • Chrysler Cirrus - Zdjęcie 1
Zdjęcia: Chrysler Dane techniczne i osiągi
Rocznik1992
Typkoncept
UKŁAD NAPĘDOWY
Silnik spalinowyV6
  Położenieprzód
  Pojemność3000 cm³
  Moc405 KM
  Moment obrotowybrak danych
WYMIARY
Masabrak danych
Długośćbrak danych
Szerokośćbrak danych
Wysokośćbrak danych
OSIĄGI
0-100 km/hbrak danych
Prędkość maks.brak danych
Inne prezentacje