Zdjęcie Mitsubishi Double Shotz

Mitsubishi Double Shotz

  • ? KM
  • ? Nm
  • ? s
  • ? km/h
Przybliżony czas czytania: 2 minuty i 20 sekund.

Amerykański koncern Mattel działający od 1945 roku to światowy potentat przemysłu zabawkarskiego. Gama produktów firmy obejmuje tak znane marki jak lalki Barbie oraz dwie serie miniaturowych modeli samochodów: Matchbox oraz Hot Wheels (w ofercie znajdują się także gry planszowe oraz konsole gier video). Ta ostatnia seria narodziła się w 1968 i początkowo obejmowała pojazdy w skali 1:64 a od 1970 roku już 1:43. Modele w przeważającej większości były odpowiednikami hot rodów, pojazdów po tuningu, aut sportowych i wyścigowych istniejących w rzeczywistości. Na jej 40-lecie Mattel po raz pierwszy w historii zaprosił wybrane przez siebie oddziały stylistyczne wielkich koncernów motoryzacyjnych do zaprojektowania kilku modeli zabawek na rok 2008.

Hot Wheels Design Challenge skupiło specjalistów z sześciu koncernów z USA, Japonii oraz Wielkiej Brytanii. Każdy z nich podesłał co najmniej trzy propozycje, które zostały poddane ocenie jury, w którego skład weszli szefowie i designerzy działu Hot Wheels, dziennikarze "Los Angeles Times", magazynu "Car and Driver" oraz czasopisma "Men's Journal". Samochody miały pozostać tylko zabawkami, co pozwoliło stylistom na ominięcie wielu ograniczeń gdyby mieli projektować pojazd mający być zbudowany w rzeczywistości. Auta miały jednak spełniać hasło serii: "Moc, osiągi i prędkość".

Do finału przeszło siedem modeli: sześć zaprojektowanych przez zewnętrzne koncerny i jeden przez ludzi Mattela (nazwany HW40). Doborowa szóstka to: Chevroleter, Dodge XP-07, Ford Gangster Grin, Honda Racer, Lotus Concept oraz Mitsubishi Double Shotz. Pojazdy zaprezentowano 30 października 2007 roku podczas targów SEMA (Specialty Equipment Market Association) w Las Vegas poświęconych przede wszystkich wszelkim akcesoriom samochodowym oraz tuningowi.

Ostatni z wymienionych, finałowych modeli - Mitsubishi Double Shotz - to dzieło Gary'ego Ragle'a, który jeszcze jako student rozpoczął współpracę z japońskim koncernem w 2002 roku a obecnie zatrudniony jest w Mitsubishi Motors Research and Design of America. Reagle stworzył wizję supersportowego pojazdu napędzanego... dwoma 2-litrowymi silnikami z najnowszego Lancera Evolution X. Ich wspólna moc osiągałaby pułap prawie 700 koni mechanicznych. Double Shotz oprócz odsłoniętych silników z przodu i z tyłu wyróżnia się oponami, które nie dość, że są przezroczyste to na dodatek zabarwione są odcieniem ciemnej czerwieni.

Wszystkie siedem modeli w skali 1:64 już wiosną 2008 roku trafi do sprzedaży.

Tekst: Przemysław Rosołowski.
Ostatnia aktualizacja: 02.11.2007

Skomentuj na forumUdostępnij
Galeria (zdjęć: 6)
  • Mitsubishi Double Shotz - Zdjęcie 1
  • Mitsubishi Double Shotz - Zdjęcie 2
  • Mitsubishi Double Shotz - Zdjęcie 3
  • Mitsubishi Double Shotz - Zdjęcie 4
  • Mitsubishi Double Shotz - Zdjęcie 5
  • Mitsubishi Double Shotz - Zdjęcie 6
Zdjęcia: Mattel Dane techniczne i osiągi
Rocznik2007
Typkoncept zabawka
UKŁAD NAPĘDOWY
Silnik/silnikibrak danych
WYMIARY
Masabrak danych
Długośćbrak danych
Szerokośćbrak danych
Wysokośćbrak danych
OSIĄGI
0-100 km/hbrak danych
Prędkość maks.brak danych
Inne prezentacje