Aktualności
19.09.2008

Ferrari 250 GTO 20-milionowy interes?

Na każdej licytacji prowadzonej przez najbardziej renomowane domy aukcyjne świata, których przedmiotem są samochody prawie zawsze znajdą się unikatowe okazy, których zarówno cena wywoławcza, jak i końcowa opiewają na 7-cyfrowe liczby. W maju tego roku za rekordowe 7 milionów euro sprzedało się pewne Ferrari 250 GT California Spyder. Wszystko wskazuje na to, że rekord ten został właśnie pobity. I to kilkukrotnie!

Jak donoszą wiarygodne źródła jedno z unikatowych Ferrari 250 GTO (powstało tylko 36 egzemplarzy) nakreślonych ręką Sergio Scaglietti'ego sprzedało się w ostatnich dniach za... 28,5 miliona dolarów! To absolutny rekord, równowartość 20 milionów euro - prawie 67 milionów złotych!

Ferrari 250 GTO

Egzemplarzem, który miałby osiągnąć tak zawrotną cenę miałoby być 250 GTO z numerem seryjnym 3851 wyprodukowane w 1962 roku, pozostające od 1965 roku w rękach jednego właściciela (trzeciego w ogóle). Szkocki sprzedawca miałby je oddać poprzez kalifornijskiego pośrednika w ręce kolekcjonera z Anglii.

Prawdopodobnie na tym jednym egzemplarzu 250 GTO rekordowe ceny się nie kończą i w minionych tygodniach za niewiele mniejszą sumę sprzedał się także inny pojazd tego samego typu! Oficjalnie jednak obie transakcje pozostają prywatną tajemnicą nowych i starych właścicieli.

Skomentuj na forumUdostępnij