Aktualności
26.05.2009

Brusa Spyder Jazda pod prądem

Bezpośrednich konkurentów Tesli Roadster jest w dalszym ciągu jak na lekarstwo, a większość z nich znajduje się jeszcze w powijakach. Niemniej zainteresowanie producentów segmentem stale rośnie, a jedną z ostatnich kreacji jest w nim roadster marki Brusa.

Szwajcarska firma znana była dotychczas głównie z budowy komponentów pojazdów elektrycznych (jednym z nich był Protoscar Lampo), a Spyder to jej pierwsza próba stworzenia własnego samochodu.

Brusa Spyder

Niewielkie autko (masa własna nie przekracza 1000 kilogramów) napędzane jest dwoma silnikami elektrycznymi umieszczonymi przy każdym z tylnych kół. Ich łączna moc sięga około 200 kW (272 KM), a moment obrotowy... 2200 Nm! Spyder katapultuje się do setki w niespełna 6 sekund, a jego prędkość maksymalna przekracza 200 km/h.

Brusa Spyder

Energia elektryczna przechowywana jest w bateriach o łącznej pojemności 16 kWh. Zasięg samochodu przy stałej prędkości 80 km/h sięga około 125 kilometrów, ale przy poruszaniu się jedynie w zakresie 20-40 km/h może przekroczyć 200 km. Naładowanie baterii z 220-voltowego gniazdka ma zajmować około 4 godzin. Decyzji o produkowaniu auta jeszcze nie podjęto.

Skomentuj na forumUdostępnij