Aktualności
13.10.2009

JB Murcielago LP640 JB-R Festiwal mocy

JB Car Design to ciągle dość mało znana firma tunerska, choć na jej koncie nie brakuje modeli Porsche, Ferrari, Lamborghini oraz oryginalnych pojazdów wyścigowych. Jedno z ostatnich dokonań zakładu to kolejne, odważne podejście do modeli z Sant'Agata Bolognese.

Tym razem na warsztacie tunera wylądowało Murcielago LP640 (poprzednio Niemcy "mieszali" już w Urraco, Countachu oraz kilkukrotnie w Diablo). Pojazd, poza dość festiwalowym nadwoziem (diody LED, aluminiowe felgi, karbonowa maska z przodu, lakier Blood to Black Diamond kosztujący 280 euro za litr i limitowany tylko do 911 litrów na cały świat), budzi respekt pod każdym względem.

JB Murcielago LP640 JB-R

Modyfikacje pierwszego stopnia (koszt 28 tysięcy euro) podnoszą moc silnika aż do 714 KM, a tuner wspomina również o 760 KM. Nowe elementy zawieszenia, układ hamulcowy, poprawiona aerodynamika oraz zmodernizowane, całkowicie płaskie podwozie mają pozwalać na rozpędzenie się aż do 370 km/h!

JB Murcielago LP640 JB-R

LP640 JB-R istnieje na chwilę obecną tylko w jednym egzemplarzu (rok produkcji 2008, na liczniku 9000 km). Supercoupe można zakupić (cena wraz z podatkami) za jedynie 355 tysięcy euro (aktualnie ponad 1,5 miliona PLN), mimo, iż pierwotny koszt całego projektu sięgnął pół miliona euro.

Skomentuj na forumUdostępnij