Aktualności
30.11.2009

Kicherer SLS 63 CP Szlacheckie pochodzenie

Grupa tunerów zapowiadających pakiety dla coupe SLS spod znaku trójramiennej gwiazdy powiększyła się w ostatnich dniach z Lorinsera i Gullwing America również do zakładów ASMA, MEC, Brabus i Kicherer. Najwięcej szczegółów odnośnie przyszłości zdradza ten ostatni.

Tuner ze Stockach zaaplikuje skrzydlatemu coupe kompletną operację plastyczną, łącznie z rzucającym się w oczy nowym grillem, dyfuzorem czy wlotem powietrza na dachu o bliżej nieokreślonym przeznaczeniu.

Kicherer SLS 63 CP

SLS od Kicherera otrzyma również nowe, 20-calowe felgi RS-1, zmodyfikowane zawieszenie, układ hamulcowy i wnętrze, a dzieło końcowe otrzyma oznaczenie 63 CP. Ten enigmatyczny kod to odwołanie do wyścigu Carrera Panamericana, meksykańskiego odpowiednika Targa Florio czy Mille Migla, rozgrywanego w lata '50 ubiegłego stulecia (1950-1955), w którym startował między innymi oryginalny 300 SL.

Kicherer SLS 63 CP

Całość nie obejdzie się oczywiście także bez podniesienia mocy silnika. Kicherer deklaruje obecnie zwiększenie jej z 571 do 620 KM. Od Brabusa dostaniemy jej jednak znacznie więcej - tuner zapowiada podwójne doładowanie i około 700 KM. Więcej szczegółów na temat wszystkich projektów z SLS w roli głównej poznamy w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.

Skomentuj na forumUdostępnij