Aktualności
26.06.2012

Mazda MX-5 GT Kusząca sztuka

Ponad rok temu Mazda wypuściła na tor wyścigową MX-5 GT, która przy masie tylko 850 kilogramów dysponowała mocą prawie 280 koni mechanicznych i rozpędzała się do setki w trzy sekundy. Teraz marka przyszykowała drogową MX-5 GT, którą zbada nastroje klientów już w ten weekend na Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Filigranowy pojazd będzie mógł pochwalić się 2-litrowym, wolnossącym silnikiem o mocy podniesionej aż do 208 KM, połączonym z ręczną skrzynią biegów. Nowe będzie oczywiście między innymi zawieszenie z możliwością regulacji, układ wydechowy wydechowy, karbonowy pakiet aerodynamiczny, kubełki Recaro oraz elementy z włókien węglowych w środku, skutecznie obniżające masę auta. Osiągi maszyny pozostają tajemnicą.

Mazda MX-5 GT

Na chwilę obecną samochód przygotowany przez angielskie Jota Sport to tylko koncept. Firma zapowiada jednak, że będzie uważnie słuchała opinii klientów i przy sprzyjających okolicznościach wprowadzi auto do sprzedaży. Na Festiwalu Prędkości w Goodwood, który będzie miał miejsce między 28 czerwca a 1 lipca, koncepcyjna MX-5 GT pojawi się obok wyścigowej MX-5 GT4, konceptu Takeri oraz zupełnie nowej generacji modelu CX-5, która weszła na rynek w maju.

Skomentuj na forumUdostępnij