Aktualności
12.08.2012

McLaren JetSet Wystrzałowy pomysł

W niedawnym wywiadzie dla magazynu "Evo" dyrektor zarządzający McLarena przyznał, że oferta marki ma objąć w sumie aż osiem modeli. Obecnie można doliczyć się trzech, będących wariacjami na temat MP4-12C. Jak będą wyglądały kolejne? Projekt JetSet to jedna z wizji tego, co może przynieść przyszłość.

JetSet powstał w ramach konkursu stylistycznego w londyńskim Royal College of Art pod nadzorem Franka Stephensona, szefa działu stylistycznego McLaren Automotive. Studenci mieli za zadanie nakreślenie niewielkiego, sportowego auta o minimalistycznym charakterze, który miałby pojawić się na rynku przed rokiem 2020.

McLaren JetSet

Do finału przeszło pięć propozycji, które przedstawiono w McLaren Technology Centre. Stephenson wybrał zwycięskim projektem model MP4-S. W gronie finalistów znalazł się również JetSet. Pojazd zaprojektowała Marianna Merenmies, która ma już za sobą między innymi pracę w studiu Fuore Design i swój udział w koncepcie Mitsubishi Pajero Evo.

McLaren JetSet

Samochód Merenmies, wykonany w całości z włókien węglowych, miałby mierzyć tylko 3,7 metrów długości i 103 centymetry wysokości. Do napędu posłużyłby silnik elektryczny. Czy coś takiego ma szanse na realizację? Być może. W McLarenie już od kilku lat zastanawiają się nad ekstremalną maszyną w stylu Ariel Atoma, która miałaby ukazać się jeszcze w tej dekadzie. Marka stawia jednak na silniki spalinowe, rozważając obecnie poza kolejnymi ewolucjami V8 również silnik V6.

Skomentuj na forumUdostępnij