Aktualności
19.10.2012

Lamborghini Gallardo LP570-4 Super Trofeo Ekspansja terytorialna

W miniony weekend wyścigiem na torze Navarra w Hiszpanii zakończył się czwarty sezon pucharu Lamborghini Blancpain Super Trofeo, w którym główną rolę odgrywa model Gallardo. Zawody, które w tym roku doczekały się azjatyckiej edycji, od kolejnego sezonu będą polegały na nowej ewolucji LP570-4.

Na pierwszy rzut oka nowe Gallardo Super Trofeo to tylko przerysowane na model wyścigowy LP560-4 po faceliftingu, które pokazano we wrześniu na wystawie w Paryżu. W rzeczywistości w auto włożono o wiele więcej pracy. Dzięki nowej karoserii, kanałom przepływu powietrza i spoilerowi o 10 opcjach ustawienia nowe auto jest aż o 120% wydajniejsze aerodynamicznie od starego Super Trofeo.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Super Trofeo

Wydajność termiczna dzięki poprawionemu chłodzeniu przednich hamulców wzrosła o połowę. Siła docisku zwiększyła się o 128 kilogramów w wersji z minimalnym dociskiem oraz o 160 kilogramów w ustawieniu docisku na maksimum. Lamborghini nie wspomina nic o ingerencji w wolnossący silnik V10, po obcowaniu z którym nadal należy spodziewać się okolic 570 koni mechanicznych.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Super Trofeo

Przyszłoroczny sezon Lamborghini Blancpain Super Trofeo w Europie wystartuje od 2-dniowych testów w połowie marca na torze Vallelunga, na które zaproszeni będą wszyscy uczestnicy tegorocznych mistrzostw. Lamborghini myśli już o poszerzeniu serii na inne rejony oprócz Europy i Azji. Pierwsze w kolejce czekają Stany Zjednoczone.

Skomentuj na forumUdostępnij