Aktualności
16.12.2012

Lancia Bordo Nowe zainteresowania

Przyszłość marki Lancia stoi ciągle pod sporym znakiem zapytania i nie wiadomo do końca czy za kilka lat będzie ona nadal istniała. Dziś połowę jej oferty stanową modele, które w rzeczywistości są Chryslerami. A gdyby zdarzył się cud i gdyby Lancia wróciła na własny tor z czymś ponownie ekscytującym?

Wtedy mogłaby na przykład ponownie produkować niewielkie auta o sportowym charakterze, które reprezentuje wizja pod tytułem Bordo. Autorem tej koncepcji jest Thomas Gilber, student Uniwersytetu Coventry na kierunku projektowania samochodów z doświadczeniem zdobytym w studiach stylistycznych Aston Martina i Land Rovera.

Lancia Bordo

Bordo to nie tylko pomysł na zupełną zmianę kierunku marki Lancia, ale także próba nawiązania do takich legend, jak modele Delta, Stratos oraz 037. Wygląd tego nie zdradza, ale na przodkach miałaby być wzorowana warstwa technologiczna pojazdu. Potężny silnik, ulokowany z przodu, za przednią osią zapewniałby osiągi plasujące auto w klubie od 30o kilometrów na godzinę wzwyż.

Lancia Bordo

A jak wygląda rzeczywistość? Lancia produkuje w tej chwili właściwie tylko dla modele: Ypsilon i Deltę. Za kilka lat z tej pary zostanie najprawdopodobniej tylko Ypsilon, a reszta modeli będzie opracowana i produkowana wspólnie z Chryslerem. Miałyby to być nie tylko limuzyny i kompakty, ale również SUV. Modele wywołujące większe emocje zarezerwowano Alfie Romeo, która szykuje się do produkcji coupe 4C i małego roadstera, bliźniaka kolejnej Mazdy MX-5.

Skomentuj na forumUdostępnij