Aktualności
05.02.2013

Caterham CT03 Lokata długoterminowa

Na pętli Circuito Permanente de Jerez w Hiszpanii ruszły dziś pierwsze, tegoroczne testy bolidów Formuły 1, które zaplanowano na cztery dni z piątkiem włącznie. W takich właśnie okolicznościach swoje nowe oręże zaprezentowały trzy kolejne zespoły. Wśród nich znalazła się ekipa Caterham F1 Team.

Nowy samochód angielskiego zespołu jest ewolucją bolidu CT01, a największe zmiany w jego konstrukcji sprowadzają się do niższego podwozia i zmniejszenia bocznych paneli karoserii, pozwalających na lepsze poprowadzenie strug powietrza w tylnej części bolidu. Poprawiono także kształty dyfuzora, pokrywy silnika oraz wyloty układu chłodzenia. Trwają prace nad nowymi skrzydłami i dyfuzorem, które zobaczymy po pierwszym wyścigu.

Caterham CT03

Zielono-żółty CT03 będzie napędzany 2,4-litrowym, 32-zaworowym silnikiem V8 produkcji Renaulta serii RS27-2012, współpracującym ze skrzynią biegów od Red Bull Technology. Masa bolidu wraz z kierowcą muszą zamknąć się w przepisowych 642 kilogramach. Maszyna mierzy około pięć metrów długości, 95 centymetrów wysokości, a jej rozstaw osi przekracza trzy metry. Bolid jest pierwszym samochodem opracowanym w Leafield Technical Centre.

Caterham CT03

Nowymi kierowcami Caterhama w tym roku będą Charles Pic, który w sezonie 2012 jeździł w Marusii, oraz Giedo van der Garde, dla którego będzie to debiut i który w minionym roku był kilka razy kierowcą testowym zespołu. W ubiegłym sezonie Caterham F1 Team nie zdobył ani jednego punktu, a jego najlepszym występem było miejsce 11 w Grand Prix Brazylii, które wywalczył Vitaly Petrov.

Skomentuj na forumUdostępnij