Aktualności
01.04.2013

Dacia Logan STCC Podbój Szwecji

Markę Dacia widzieliśmy już w śnieżnej, górskiej serii Trophee Andros w Alpach, a także z 850-konną bestią w prestiżowym Pikes Peak International Hill Climb w Kolorado. W tym roku Dacia zaatakuje na jeszcze innym terenie. Marka pojawi się na asfalcie w mistrzostwach samochodów turystycznych w Szwecji.

Modelem, który zobaczymy w wyścigach Swedish Touring Car Championship będzie 4-drzwiowy Logan, w teorii. Podobnie jak maszyny z Trophee Andros i PPIHC samochód będzie miał niewiele wspólnego z seryjnie produkowanymi Daciami, do których będzie nawiązywał jedynie wyglądem karoserii i znaczkiem na masce. Auto przygotowane przez Dacia Dealer Team dysponować będzie silnikiem V6 o mocy około 400 koni mechanicznych.

Dacia Logan STCC

Kierowcą Logana zostanie Mattias Andersson, który w ubiegłym roku startował Saabem. Szwed wygrał w swojej 30-letniej karierze 99 wyścigów i ma nadzieję, że Dacia pozwoli mu zamienić ten wynik na trzycyfrowy. Mistrzostwa STCC wystartują w pierwszym tygodniu maja eliminacją na działającym od dokładnie pół wieku torze Knutstorp. Dacia będzie rywalizowała z samochodami spod szyldu Volvo, Saaba, BMW i Citroena.

Skomentuj na forumUdostępnij