Aktualności
01.09.2008

Lagonda Powołanie do służby

Już w przyszłym roku brytyjska Lagonda wchłonięta przed przeszło 60 laty przez Aston Martina będzie obchodzić swoje setne urodziny. Już teraz prezydent Astona, Ulrich Bez, zapowiada, że ta rocznica nie pozostanie bez echa, a nawet więcej - marka Lagonda zostanie wskrzeszona!

Pierwszy koncept odrodzonej Lagodny ma być pokazany już w przyszłym roku, zapewne tuż po tym gdy Aston wypuści długo oczekiwanego Rapide'a oraz najbardziej spektakularne w swojej historii supercoupe One-77, które póki co skrywa jeszcze gęsta mgła tajemnicy.

Lagonda Vignale

Powrót Lagodny na rynek planowany jest w roku 2012 (ostatnie, seryjnie produkowane auto firmy zniknęło z oferty przed przeszło 40 laty; powyżej widoczny koncept Lagonda Vignale z 1993 roku). Modele marki odznaczające się indywidualnym stylem i charakterem miałyby pozostawiać sportowe poletko Astonowi i skupiać się przede wszystkim na ekskluzywności i luksusie przesiąkniętymi DNA pojazdów z pierwszej połowy XX wieku. W związku z urozmaiceniem oferty Brytyjczycy spodziewają się rozszerzyć swoją obecność z 32 krajów obecnie do przeszło 100 w najbliższej przyszłości.

Skomentuj na forumUdostępnij