Aktualności
20.06.2013

Chevrolet Corvette Stingray Pod publikę

Chevrolet bardzo skutecznie broni się przed zdradzeniem wszystkich szczegółów na raz i odsłania najnowsze Corvette Stingray w odcinkach, nieraz bardzo oszczędnych. Po najnowszym epizodzie, poświęconym osiągom auta, o samochodzie wiemy prawie wszystko. Ale i tu jest pewien haczyk, na który trzeba uważać.

Cała sztuczka polega na tym, że Chevrolet odnosi się do Corvette z opcjonalnym uzbrojeniem, wpływającym przede wszystkim na jej osiągi. A różnice zaczynają się już od silnika, czyli umieszczonego z przodu, wolnossącego V8 serii LT1 o pojemności 6,2 litrów, który rozwija standardowo 461 KM i 624 Nm. Z opcjonalnym wydechem parametry jednostki rosną do 466 KM i 630 Nm.

Chevrolet Corvette Stingray

Kolejny punkt sporny to pakiet Z51, w którego skład wchodzi elektroniczny dyferencjał o ograniczonym poślizgu, sucha miska olejowa, wydajniejszy układ hamulcowy z większymi tarczami, nowe systemy chłodzenia skrzyni biegów i mechanizmu różnicowego oraz pakiet poprawiający aerodynamikę nadwozia. Paczka ta kosztuje 2,8 tysiące dolarów, a za kolejne 1,8 tysiąca możemy dołożyć systemy Magnetic Ride Control i Performance Traction Management.

Chevrolet Corvette Stingray

Tak ustawione Corvette gotowe jest do przyciągania klientów. Do 60 mph maszyna rozpędza się w 3,8 sekund, a na wytracenie tej prędkości potrzebuje 32,6 metrów. Pokonanie &dec14; mili zajmuje 12 sekund z prędkością wylotową 191 km/h. Przeciążenie w zakrętach sięga 1,03 g. I na koniec mało znaczący dla Europejczyków czas pokonania 6,75-kilometrowej pętli "Grand Course" na torze Virginia International Raceway: 2 minuty i 51,78 sekund.

Chevrolet Corvette Stingray

Chevrolet Corvette Stingray kosztuje w Stanach Zjednoczonych, nie wliczając podatków i kosztów dostawy, niecałe 52 tysiące dolarów, czyli około 170 tysięcy złotych. W specyfikacji, której osiągami chwali się producent, coupe kosztuje 56,6 tysięcy dolarów. Na terenie Europy model pojawi się jesienią, a jego ceny będą zaczynały się od 70 tysięcy euro w Niemczech, ale w standardzie dostaniemy m.in. pakiet Z51 i nowy wydech. Obecnie to blisko 305 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij