Aktualności
04.08.2013

BMW M3i Nowa dynastia

Zapowiadana od kilku lat rewolucja BMW stanie się w najbliższych miesiącach faktem. W ofercie marki pojawi się pierwszy, elektryczny model o oznaczeniu i3, po którym przyjdzie czas na sportową hybrydę i8. Na razie nowa linia modelowa odcina się od reszty rodziny. A gdyby tak zatrzeć rosnące różnice?

Cała seria "i" wygląda zupełnie inaczej, niż pozostałe modele BMW, budowana jest według nowych założeń i z wykorzystaniem nowych technologii i korzysta z innowacyjnych rozwiązań jeśli chodzi o układy napędowe, których próżno szukać w innych modelach marki. Alex Imnadze łączy te wszystkie cechy z wartościami typowymi dla BMW, przedstawiając wirtualny koncept o nazwie M3i.

BMW M3i

Młody stylista z Rosji, którego znamy z takich projektów, jak Alfa Romeo 6C czy Lamborghini GT, inspirował się w swojej nowej wizji nadchodzącą serią "i" oraz klasycznym M3 generacji E30, które pokazano w 1985 roku. Model M3i miałby być sportową hybrydą, która osiągami zawstydziłaby... Nissana GT-R czy Aston Martina One-77. Autor niestety nie zdradza jak dokładnie to sobie wyobraża.

BMW M3i

Czy hybrydowe M3 powstanie w rzeczywistości? Na razie pewne jest, że 2-drzwiowego M3 nie będzie w ogóle, ponieważ BMW zmieniło nazewnictwo i serię 3 z jedną parą drzwi nazywa teraz serią 4. Szukając u BMW samochodów karmionych elektrycznością na razie jesteśmy zdani na modele ActiveE, ActiveHybrid 3, ActiveHybrid 5, ActiveHybrid 7 i oczywiście premierowy i3.

Skomentuj na forumUdostępnij