Aktualności
12.09.2013

Mercedes-Benz S-Class Coupe Poziom w górę

Cztery i pół roku temu Mercedes-Benz zastąpił serię CLK klasą E Coupe. W przyszłym roku podobny los spotka wielkie coupe serii CL, które zostanie zastąpione dwudrzwiową klasą S. Zmianę warty zwiastuje zamaszysty koncept, który można oglądać na trwającym do 22 września salonie samochodowym we Frankfurcie.

Najbardziej luksusowy z najbardziej luksusowych Mercedesów mierzy 505 centymetrów długości, 1958 milimetrów szerokości, 1409 milimetrów wysokości i stoi na kołach o średnicy 21 cali z ogumieniem w rozmiarze 265/35 z przodu i 295/35 z tyłu. Rozstaw osi auta, które od limuzyny odróżnia się nie tylko brakiem jednej pary drzwi, ale także na nowo zaprojektowanym przodem i tyłem, sięga 2945 milimetrów.

Mercedes-Benz S-Class Coupe

We wnętrzu samochodu, inspirowanym amerykańskimi klimatami i zaprojektowanym w dużej mierze w Kalifornii, najważniejszą rolę odgrywają ekrany o średnicy 30,7 centymetrów przeniesione prosto z seryjnej limuzyny. Z 4-drzwiowej klasy S przeniesiono też między innymi adaptacyjne zawieszenie Magic Body Control i zastępy czujników, przeczesujące obszar wokół samochodu o średnicy nawet 500 metrów. S-Class Coupe daje także dostęp do banku 18 milionów utworów muzycznych, które dobiera w zależności od humoru kierowcy.

Mercedes-Benz S-Class Coupe

Koncept nie jest tylko ćwiczeniem stylistycznym, ale w pełni sprawnym samochodem. Jego możliwości definiuje podwójnie doładowana jednostka V8 o pojemności prawie 4,7 litrów. Silnik rozwija 455 koni mechanicznych i 700 niutonometrów, które przekazywane są na tylne koła. Możliwości bezcennego prototypu nie były sprawdzane, więc jego osiągi pozostają jedynie w sferze domysłów. Nieoficjalnie mówi się, że seryjną wersję zobaczymy pod koniec przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij