Aktualności
17.11.2013

Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo Boskie proporcje

Do premiery szóstej odsłony gry Gran Turismo na konsole PlayStation pozostały już niecałe trzy tygodnie. Jako, że cała seria obchodzi w tym roku swoje 15 urodziny, zobaczymy w niej niezwykłe samochody, przygotowane specjalnie przez wielkie marki z całego globu. Jako pierwszy swoje dzieło ujawnia Mercedes-Benz.

Niemcy na potrzeby japońskiego symulatora przygotowali koncept super sportowego coupe AMG Vision Gran Turismo. Samochód nigdy nie powstanie w rzeczywistości, ale został zaprojektowany tak, jakby miał powstać. Jego twórcy mówią o unoszonych do góry drzwiach, atrapie chłodnicy nawiązującej do modelu 300 SL z 1952 roku oraz podwoziu z aluminium i włókien węglowych.

Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo

W wirtualnym świecie coupe AMG Vision Gran Turismo miałoby ważyć 1385 kilogramów. Za zasilanie pojazdu odpowiadałby podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 585 koni mechanicznych i momencie obrotowym 800 Nm, wypluwający produkty spalania benzyny przez wydech zakończony ośmioma wylotami. Na przeciw mocy widlastej ósemki stanęłyby tarcze hamulcowe ze spieków węglowo-ceramicznych.

Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo

AMG Vision Gran Turismo pojawi się na naszych ekranach w dniu premiery Gran Turismo 6, którą zaplanowano na 6 grudnia. Dużo wcześniej, bo już w najbliższy wtorek, projekt zadebiutuje jako model w skali 1:1 podczas otwarcia ośrodka Mercedes-Benz Research & Development Center w Sunnyvale w Kalifornii. Na swoją kolej czekają wizje od Alfy Romeo, Aston Martina, Zagato, Bertone, ItalDesign, Peugeota, General Motors, SRT, Nissana, Infiniti, Alpine, Hondy, Audi i Nike.

Skomentuj na forumUdostępnij