Aktualności
29.05.2014

Volkswagen Golf GTI Wolfsburg Edition

Volkswagen Golf ma już na karku cztery dekady, a kultowa, usportowiona wersja GTI liczy sobie tylko o dwa lata mniej. Do majstrowania przy GTI w aktualnym wydaniu oczywiście każda wymówka jest dobra, ale poparcie działań taką okrągłą rocznicą jest jeszcze lepsze. Tak przynajmniej twierdzi marka i jej kilkunastu praktykantów.

Grupa dwunastu uczniów Volkswagena z Wolfsburga w wieku od 18 do 23 lat, która w minionych dziewięciu miesiącach modyfikowała według własnego uznania Golfa GTI Performance, przedstawiła swoje dzieło na tegorocznym, już trzydziestym trzecim spotkaniu miłośników koncernu nad jeziorem Wörthersee w Austrii. Jedyny w swoim rodzaju, nie przeznaczony na sprzedaż kompakt o nazwie Golf GTI Wolfsburg Edition otrzymał szereg dodatków z katalogu Volkswagena, a także podzespoły wyprodukowane specjalnie na tą okazję.

Volkswagen Golf GTI Wolfsburg Edition

Całe auto pomalowano ręcznie i postawiono na 19-calowych obręczach OZ Ultraleggera. Ręcznie wykonano również nowy układ wydechowy i body kit. We wnętrzu ze zmienionym wystrojem umieszczono między innymi powstały na drodze drukowania 3D zegar wskazujący ciśnienie doładowania oraz sprzęt grający. Zestaw o mocy aż 2170 watów składa się z jedenastu głośników, wzmacniacza w bagażniku, subwoofera oraz... konsoli PlayStatnion, podłączonej pod 24-calowy telewizor LED-LCD.

Volkswagen Golf GTI Wolfsburg Edition

Pod maską specjalnego Golf GTI znalazła się 2-litrowa, turbodoładowana jednostka TSI, którą połączono nie tylko z nowych wydechem, ale również z nowym, wykonanym z włókien węglowym kolektorem układu dolotowego, intercoolerem i przeprogramowaną elektroniką. Silnik po modyfikacjach rozwija 380 koni mechanicznych mocy i łączy się z 6-stopniową przekładnią DSG. Nowościami są także elementy zawieszenia od Bilsteina, węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe i zaciski prosto z Audi RS6.

Skomentuj na forumUdostępnij