Aktualności
26.07.2014

UPD Lucrezia Quattrocoupe

Młode, włoskie studio stylistyczne UP Design, za którym stoi Umberto Palermo przedstawiło niedawno pomysł na kolejny samochód pod własnym szyldem. Firma, którą interesuje również projektowanie przedmiotów codziennego użytku, mebli czy jachtów, stawia tym razem na sportową, 4-drzwiową limuzynę o profilu coupe.

Po raz pierwszy z UP Design spotkaliśmy się dwa i pół roku temu przy okazji projektu futurystycznego coupe o nazwie Vittoria. Najnowsze dzieło studia, którego korzenie wychodzą z turyńskiego I.DE.A. (Institute of Development in Automotive Engineering), nosi na cześć żony Umberto Palermo imię Lucrezia. Pojazd jako model w pełnej skali zaprezentowano w Narodowym Muzeum Samochodowym imienia Giovanni'ego Agnelli'ego w Turynie.

UPD Lucrezia

Luksusowy pojazd w zamyśle twórców ma bazować dość luźno na najnowszym Maserati Quattroporte. Nowe ma być podwozie na przestrzennej ramie i karoseria wykonana w całości z materiałów kompozytowych, której długość sięgnie prawie 5,3 metra. Maksymalnie odchudzona, stojąca na 22-calowych kołach maszyna miałaby korzystać z turbodoładowanego silnika V8 o pojemności 4,2 litrów i mocy co najmniej 510 koni mechanicznych.

UPD Lucrezia

Lucrezia miałaby być budowana w tureckich zakładach Hexagon Studio, a produkcja byłaby ograniczona do zaledwie 50 egzemplarzy. Czy do tego rzeczywiście dojdzie - zależy od zebrania odpowiedniej ilości klientów. Tegoroczne plany działającego od 2011 roku UP Design na modelu Lucrezia się nie kończą. Już jesienią podczas salonu samochodowego w Mediolanie studio zamierza ujawnić swój kolejny samochód, innowacyjne auto sportowe Mole.

Skomentuj na forumUdostępnij