Aktualności
06.09.2014

DS Divine Pierwiastek boskości

Od wprowadzenia na rynek w 2010 roku modelu DS3 firmie Citroen udało się sprzedać ponad 500 tysięcy samochodów ekskluzywnej linii DS, która od niedawna stanowi osobną markę. A jej przyszłość maluje się w jeszcze jaśniejszych kolorach. To, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie zapowiada zupełnie nowy koncept Divine DS, który odsłonięto w Paryżu.

Najnowszy element układanki pod tytułem DS to kompaktowa maszyna z dwiema parami drzwi o długości 421 centymetrów, szerokości 198 centymetrów i wysokości 135 centymetrów, czerpiąca inspiracje pełnymi garściami z awangardy i haute couture. Przez cały pojazd przetaczają się motywy diamentów, utkane na dachu, w światłach w technologii LED, osłonie chłodnicy, lusterkach bocznych oraz kabinie pasażerskiej, która stanowi osobny temat.

Divine DS

Środek auta reprezentuje nowe podejście do indywidualizacji, które Francuzi określają mianem "Hyper-typage". Klient może tutaj wybrać nie tylko własne kolory, kroje, materiały i detale, ale skonfigurować trzy różne wystroje wnętrza, które można zmieniać w ciągu 15 minut (panele deski rozdzielczej, boków drzwi). Dla Divine DS są to konfiguracje Male (włókna węglowe, polerowana skóra, białe i czerwone nici), Parisienne Chic (skóra w kolorze kości słoniowej, fałdzisty jedwab i atłas, korale, kryształy) oraz Fatale Punk (czarna skóra, tkanina z mikroskopijnymi kryształami).

Divine DS

Do współpracy przy tworzeniu samochodu zaproszono tak znane firmy, jak Swarovski (kryształy, tkaniny), Maison Lesage (hafciarstwo) i Seton (garbarnia). Nowości technologiczne w Divine DS obejmują przede wszystkim system HD Touch Drive z 10,4-calowym ekranem dotykowym, 20-calowe felgi z "pływającymi" ramionami, uchylane panele tylnej szyby, które poprawiają aerodynamikę i wentylację kabiny oraz światła w technologii LED, którym w przypadku przednich reflektorów towarzyszy adaptacyjne, laserowe oświetlenie z kryształami prosto z zakładów Swarovski.

Divine DS

Wyjątkowy charakter Divine DS uzupełniany jest przez silnik: 1,6-litrową jednostkę benzynową THP z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Serce auta rozwija 270 koni mechanicznych oraz 330 niutonometrów. Pojazd osłonięto w miniony czwartek w Paryżu. Dzisiaj model pojawi się na konkursie elegancji Chantilly, a w przyszłym miesiącu stanie przed największą publicznością na paryskiej wystawie Mondial de l'Automobile, która będzie otwarta dla zwiedzających w dniach od 4 do 19 października.

Skomentuj na forumUdostępnij