Aktualności
06.05.2015

Peugeot Vision Gran Turismo Sprawdzone sposoby

Niekończąca się seria konceptów od Peugeota dotarła dzisiaj do świata wyścigów samochodowych w grze Gran Turismo 6. W ramach projektu z okazji piętnastolecia aplikacji dedykowanej konsolom PlayStation zaprojektowało super coupe Vision Gran Turismo, które na naszych monitorach będzie próbować nagiąć prawa fizyki już w najnowszej aktualizacji gry.

Model Vision Gran Turismo to efekt wysiłków stylistów Peugeota i inżynierów oddziału Peugeot Sport, którym przyświecało przygotowanie super sportowego coupe o kształtach przyszłości i stosunku mocy do masy 1:1. Samochód, gdyby powstał w rzeczywistości, mierzyłby tylko 104 centymetry wysokości i stałby na 22-calowych obręczach z przodu i 23-calowych z tyłu, za którymi chowałyby się tarcze hamulcowe Brembo o średnicy 380 milimetrów na przedniej osi i 337 milimetrów na osi tylnej.

Peugeot Vision Gran Turismo

Peugeot dla Gran Turismo 6 nie byłby hybrydą, nie miałby automatycznej skrzyni biegów i... szyb bocznych. Francuzi wymyślili sobie, że do jego napędu zaprzęgnięto umieszczony centralnie silnik V6 o pojemności 3,2 litrów z turbosprężarką. Motor miałby współpracować z ręczną przekładnią o sześciu biegach, która przenosiłaby napęd na wszystkie cztery koła. Maksymalna moc: 875 koni mechanicznych. Masa auta: 875 kilogramów. Przyspieszenie od zera do stu kilometrów na godzinę: znikome 1,73 sekundy!

Peugeot Vision Gran Turismo

Na chwilę obecną Peugeot Vision Gran Turismo istnieje jedynie w wirtualnym świecie, ale nie wykluczone, że model zobaczymy wkrótce w namacalnej skali 1:1 lub nawet jako jeżdżący samochód. Tak właśnie było z wieloma poprzednimi projektami dla Gran Turismo 6, które przygotowały inne marki z całego świata. Marek było już trzynaście: Mercedes-Benz, Aston Martin, BMW, Chaparral, Infiniti, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Volkswagen, Alpine, Lexus, Subaru oraz Mini. Na ujawnienie czekają jeszcze wizje Toyoty, Audi, Bertone, Daihatsu, Forda, General Motors, Hondy, Hyundai'a, Italdesign, Jordana, Lamborghini, Nike, SRT, Tesli oraz Zagato.

Skomentuj na forumUdostępnij