Aktualności
04.10.2009

Abt Scirocco Więcej dynamiki

Zmagania w kategorii tuningu współczesnego wcielenia Volkswagena Scirocco można oficjalnie uznać za rozpoczęte. Po pakiecie przygotowanym przez działającego od prawie 60 lat Oettingera do gry dołącza inny zasłużony zawodnik - Abt mieszające w autach koncernu VW już od przeszło pół wieku.

Sportowy wygląd kompaktowego coupe podkreślono agresywnym body kitem, w którego skład wchodzą przednie i tylne zderzaki, boczne progi, przedni grill, ospoilerowanie oraz nowe felgi w kilku wzorach, wykończeniach (matowe, polerowane), kolorach i rozmiarach (od 18 do 20 cali) wraz z podkładkami powiększającymi rozstaw osi. Dla wymagających znajdzie się także szereg upiększeń wnętrza.

Abt Scirocco

Abt popracowało również nad zawieszeniem i hamulcami Scirocco. Aż o 30 mm zmniejszono prześwit i zamontowano twardsze sprężyny. Na pokładzie znajdziemy nowy wydech zakończony czterema końcówkami, a przy każdym z silników przeprogramowano ECU.

Abt Scirocco

Jednostka 1,4 TSI osiąga teraz zamiast 160 aż 200 KM, 2-litrowy turbodiesel dysponuje mocą 170 zamiast 140 KM a najmocniejsze w ofercie 2,0 TSI o mocy 200 KM po wizycie z zakładu Abt wyjeżdża generując 240 KM.

Abt Scirocco

Pakiet obejmujący zmiany nadwozia, felgi, nowe tłumiki i zawieszenie będzie dostępny od stycznia przyszłego roku. Cena to 5990 euro - około 20,5 tysięcy złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij