Aktualności
26.03.2016

Genesis New York Atletyczna elegancja

Genesis, luksusowa marka wydzielona w ubiegłym roku z szeregów Hyundai'a, pracuje intensywnie nad rozszerzeniem swojej oferty, która na chwilę obecną sprowadza się do dużej limuzyny serii G90. Jej kolejne modele zajmą miejsce w niższych segmentach, a ich pojawienie się zwiastuje już teraz koncept zawdzięczający nazwę Nowemu Jorkowi.

Pierwszy koncept w bardzo krótkiej historii marki Genesis otrzymał nazwę New York z racji miejsca swojej premiery, salonu samochodowego w Nowym Jorku, którego korzenie sięgają roku 1900. Czterodrzwiowa, sportowa limuzyna ma kreować atrakcyjny obraz marki, która będzie starała się o zagarnięcie kawałka segmentu zdominowanego od lat przez niemieckich producentów samochodów. Stylistycznie pojazd stanowi rozwinięcie tego, co latem ubiegłego roku pokazał Hyundai Motor America pod postacią koncepcyjnego coupe Vision G.

Genesis New York

Samochód pokryto przygotowanym specjalnie dla niego lakierem w odcieniu Ceramic Blue, z którym kontrastują dolne partie zderzaków i progów w kolorze miedzi. Na kierowcę konceptu New York czeka dość nietypowa, spłaszczona kierownica z wyciętym fragmentem wieńca na górze oraz zakrzywiony, 21-calowy, cyfrowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K firmy LG, który zintegrowano z analogowymi zegarami. Całą kabinę wypełniono skórą oraz panelami i detalami z miedzi, nierdzewnej stali oraz polerowanego aluminium.

Genesis New York

Genesis New York został wyposażony w dwulitrowy silnik typu GDi, który połączono z automatyczną skrzynią o ośmiu biegach. Jednostka napędowa dostarcza 245 koni mechanicznych i ponad 350 niutonometrów. Manfred Fitzgerald, szef Genesisa: "Ekspresyjne kształty i dopracowane linie konceptu sprawiają, że jest on ucieleśnieniem filozofii Atletycznej Elegancji, która charakteryzuje produkty Genesis i która będzie obecna w naszych przyszłych modelach."

Skomentuj na forumUdostępnij