Aktualności
25.04.2016

BAIC Arcfox-7 Nowa energia

Na rozpoczętej dzisiaj wystawie Auto China w Pekinie nie brakuje premier modeli seryjnych i konceptów z Europy, ale najwięcej niespodzianek jak zwykle przywieźli miejscowi producenci. Jedną z największych jest projekt super coupe Arcfox-7 czerpiącego moc z alternatywnych źródeł energii, które przygotowano w ramach koncernu BAIC.

Jeden z najnowszych wynalazków Beijing Automotive Industry Corporation to super sportowy, dwuosobowy samochód bardzo bliskiej przyszłości o zerowej emisji spalin. Coupe o długości 457 centymetrów wykorzystuje do poruszania się silnik elektryczny o mocy aż 611 koni mechanicznych oraz paczkę baterii o pojemności 6,6 kilowatogodzin. Pojazd waży około 1755 kilogramów, które w miejscu mają zatrzymywać hamulce z tarczami wykonanymi ze spieków węglowo-ceramicznych.

BAIC Arcfox-7

Chińska maszyna ma rozpędzać się do prędkości stu kilometrów na godzinę w czasie niecałych trzech sekund i kończyć przyspieszanie w okolicach 260 kilometrów na godzinę. Wstępne dane zakładają, że bez ładowania baterii będzie można przejechać w niej do trzystu kilometrów. Twórcy coupe przewidzieli trzy różne tryby jazdy, w trakcie których zmianie ulega między innymi prześwit auta, tempo drenowania baterii i sposób wyświetlania informacji na desce rozdzielczej: Economy, Comfort oraz Race.

BAIC Arcfox-7

Najbardziej optymistyczna wersja wydarzeń zakłada, że Arcfox-7 wejdzie do sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku. Model stanie na szczycie nowej gamy elektrycznych samochodów BAIC, w której znajdą się także małe auta do poruszania się po mieście i pełnowymiarowe SUV'y. Wystawa Auto China w Pekinie, na której można zobaczyć samochód na własne oczy, będzie otwarta dla zwykłych zwiedzających w dniach od dwudziestego dziewiątego kwietnia do czwartego maja.

Skomentuj na forumUdostępnij