Aktualności
06.01.2017

BMW i Inside Future Razem i osobno

BMW otwiera nowy rok stoiskiem na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas, wypełnionym prototypami i konceptami nowych technologii, które mamy doświadczyć na własnej skórze w najbliższej przyszłości. Jedno z najważniejszych miejsc zajmuje na nim wizja i Inside Future, ukazująca wnętrze samochodu, w którym kierowca będzie coraz mniej potrzebny.

Koncept i Inside Future to wizja podróżowania przyszłości w spersonalizowanym środowisku z intuicyjną obsługą wszystkich funkcji, które będzie w stałej łączności ze światem, innymi uczestnikami ruchu w najbliższym otoczeniu oraz swoimi pasażerami. Przestrzeń zaplanowano tu dla czterech osób, zajmujących miejsca na osobnych fotelach. Dla dwójki z przodu przygotowano cyfrową, panoramiczną deskę rozdzielczą oraz ekrany skierowane w stronę osoby zasiadającej za kierownicą.

BMW i Inside Future

Nowe systemy kontroli i wyświetlania informacji, potencjalnego następcę BMW iDrive, określono mianem BMW HoloActive Touch. Cały układ obsługiwany jest za pomocą poleceń głosowych, gestów oraz dotyku, który interpretowany jest przez ultradźwiękowe czujniki - tak naprawdę nigdy nie dochodzi do kontaktu użytkownika z wyświetlaczami. Duże powierzchnie wyświetlaczy pozwolą oddać się każdemu innym zajęciom, podczas gdy samochód będzie sam przyspieszał, hamował i skręcał według wcześniej wybranej trasy.

BMW i Inside Future

Kolejna nowość to system BMW Sound Courtain, który pozwoli każdemu cieszyć się podróżą z własną oprawą dźwiękową - w tym przypadku wybrana muzyka, audycja lub czytana książka transmitowana będzie do uszu słuchacza poprzez zagłówki, tak, aby nie docierała do nikogo innego. Dla pasażerów z tyłu przygotowano szeroki, podczepiany pod dachem ekran, który, gdy nie jest używany, służy jako źródło światła, a pod fotelami wygospodarowano dodatkowe miejsce, które zajęły... książki. Oprócz konceptu i Inside Future na targach CES, otwartych do ósmego stycznia, można zobaczyć między innymi nowe systemy multimedialne i jazdy autonomicznej, która mają pojawić się wkrótce w limuzynach serii 5 oraz 7.

Skomentuj na forumUdostępnij