Aktualności

Carlsson CK63 S Moc pod kotrolą

Klienci Mercedesa nie zadowoleni do końca ze swojego nowego nabytku nie mają raczej problemów z poprawieniem sobie samopoczucia. Może poza jedną przeszkodą - wyborem tunera, do którego się ze swoim niezadowoleniem udadzą. W tej kwestii jeszcze więcej do przemyślenia będą mieli posiadacze najmocniejszego wariantu klasy C, w ramach którego pojawiła się właśnie nowa propozycja.

Nowy pakiet, który przygotowano dla C 63 AMG pochodzi z zakładu Carlssona, który specjalizuje się w Mercedesach już od prawie ćwierć wieku.

Carlsson CK63 S

Limuzyna, którą przemianowano na CK63 S to nowe elementy nadwozia (pasy zderzaków, ospoilerowanie, lżejsze aż o 38% niż seryjne felgi), wnętrza oraz pełen zestaw modyfikacji silnika i zawieszenia.

Carlsson CK63 S

Moc V8 pracującego pod maską dzięki sportowym filtrom powietrza, nowemu wydechowi i poważnym zmianom w elektronice wzrosła z 457 aż do 565 KM, a moment obrotowy podskoczył z 600 do 685 Nm. Aby było jeszcze milej tuner dokłada trzyczęściową, karbonową pokrywę na silnik. CK63 przyspiesza do 100 km/h w czasie tylko 3,8 sekund (0,7 sekundy krócej niż auto bazowe) i rozpędza się tylko do 300 km/h, za co należy winić elektroniczny ogranicznik prędkości.

Carlsson CK63 S

Aby przyjemność z jazdy była jeszcze większa Carlsson aplikuje najmocniejszej klasie C firmowy pakiet sprężyn i amortyzatorów, których nastawy można własnoręcznie regulować, a także silnie poleca samoblokujący mechanizm różnicowy.

Skomentuj na forumUdostępnij