Aktualności
03.08.2018

Milan Red Czerwony latawiec

Po kilu latach pracy w ukryciu na światło dziennie wychodzi pierwszy model firmowany przez zakład Milan Automotive, super coupe Red. Niech nazwa sugerująca włoskie pochodzenie nikogo nie zmyli. Firma od samego początku działa w Europie Środkowej, a jej założyciel przyszedł na świat w miejscowości Steyr w Górnej Austrii.

Austriackie Milan Automotive, za którym stoi kierowca wyścigowy Markus Fux wraz ze swoim zespołem, zostało zawiązane oficjalnie na wiosnę 2017 roku, ale jego działalność sięga kilku lat wstecz. Już w 2012 roku zespół dysponował jeżdżącym, torowym prototypem o mocy blisko 900 KM, który był punktem wyjściowym do dalszych plac. W tym roku odsłonięto gotowy produkt, model Red. A skąd wzięła się nazwa "Milan", kojarzona jednoznacznie z włoskim miastem? Nazwa ta została zaczerpnięta z języka niemieckiego, w którym oznacza "latawiec".

Milan Red

Milan pod postacią modelu Red chce oferować swoim klientom jeden z najbardziej egzotycznych, najmocniejszych i najszybszych samochodów na świecie. Maszynę zaprojektowano na węglowym kadłubie z komorą silnika w pozycji centralnej, ubrano w węglową karoserię z ruchomym skrzydłem z tyłu, wyposażono w hamulce z węglowo-ceramicznymi tarczami Brambo (typ CCM-R), adaptacyjne zawieszenie z węglowymi wahaczami (prawdopodobnie po raz pierwszy w samochodzie drogowym, o ile Red wejdzie do produkcji), tytanowe piasty kół wyprodukowane w technologii druku 3D oraz rozbudowany dyfuzor, który zaczyna się na wysokości oparć foteli kierowcy i pasażera.

Milan Red

Równie interesujące jest serce maszyny. To poczwórnie turbodoładowane V8 z "gorącym środkiem" o pojemności 6,2 litra, które współpracuje z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Do wyboru są trzy tryby jazdy, odwołujące się do latających stworzeń: Glide, Hunt oraz Attack. Maksymalna moc V8 ma dochodzić do 1325 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy ma sięgać 1400 niutonometrów! Osiągi: 100 km/h w 2,47 sekund, 200 km/h w 5,46 sekund, 300 km/h w 9,98 sekund i maksymalnie ponad 400 kilometrów na godzinę. Austriacy zamierzają wyprodukować 99 egzemplarzy w bliżej nieokreślonej cenie.

Skomentuj na forumUdostępnij