Aktualności
19.04.2019

Nissan GT-R Nismo Dążenie do perfekcji

W tym roku minie już dwanaście lat od premiery aktualnego Nissana GT-R i dokładnie pięćdziesiąt lat od premiery pierwszego GT-R'a w ogóle. To oczywiście pchnęło japońską markę do kolejych modernizacji modelu oraz przygotowania specjalnej edycji urodzinowej. Falę modernizacji pchnięto w kierunku wyczynowej ewolucji GT-R Nismo.

GT-R Nismo to drogowe coupe, które ma być najbliższe wyścigowym wariantom modelu GT-R. Po najnowszej aktualizacji maszyna może pochwalić się zwiększoną zawartością elementów wykonanych z włókien węglowych: przeprojektowane zderzaki, nadkola, maska silnika, dach, progi, klapa bagażnika oraz ospoilerowanie. Wymiana tych części pozwoliła na zrzucenie 10,5 kilogramów, a razem z innymi modyfikacjami udało się odchudzić maszynę o prawie 20 kilogramów. Nowe są również odchudzone felgi Rays o średnicy 20 cali, na które założono szersze niż poprzednio ogumienie Dunlopa.

Nissan GT-R Nismo

W kabinie wersji Nismo umieszczono nowe fotele, które mają trzymać kierowcę i pasażera jeszcze pewniej, niż poprzednio. Sercem auta pozostaje 3,8-litrowe V6, które połączono nowym układem turbosprężarek wzorowanym na wyścigowym GT-R GT3. Nissan zmodernizował także 6-stopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów z trybem jazdy R, tytanowy układ wydechowy, układ kierowniczy, elementy zawieszenia oraz elementy układu hamulcowego. Na przedniej osi pracują teraz węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe Brembo o średnicy aż 410 milimetrów (na tylnej 390 milimetrów). Jednostka napędowa dostarcza jakieś 609 koni mechanicznych oraz 652 niutonometry.

Nissan GT-R Nismo

Podobnymi parametrami silnika legitymuje się również GT-R Track Edition, który także przeszedł kurację odmładzającą. Bazowy GT-R (w specyfikacji amerykańskiej) to nieco mniej: 573 KM oraz 633 Nm. To punkt wyjścia dla urodzinowego GT-R 50th Anniversary Edition, który rozpoznamy przede wszystkim po okolicznościowym malowaniu i oznakowaniu. Na tym nowości Nissana nie koniec. W tym roku swoje pięćdziesiąte urodziny obchodzi również seria Z, w związku z czym na rynek trafi specjalnie wykończone i bogato wyposażone coupe 370Z 50th Anniversary. Nowości Nissana można oglądać na żywo na salonie samochodowym w Nowym Jorku, który otwarty jest dla zwiedzających do 28 kwietnia.

Skomentuj na forumUdostępnij