Aktualności
24.11.2008

Porsche Panamera GT W końcu oficjalnie

Wiemy już jak wygląda z zewnątrz i wiemy, co konkretnie będzie nosił pod maską. Wiadomo też jak wielkie nadzieje pokładają w nim jego twórcy. Ale czy sprosta wszelkim oczekiwaniom? Oto Panamera, pierwszy w historii Porsche, produkowany seryjnie 4-drzwiowy, 4-osobowy grand tourer.

Pomysł na tego typu Porsche kiełkował już do dziesięcioleci. Konwersje 4-drzwiowe wystąpiły już przy pierwszych 911, a najwyraźniejszym odzwierciedleniem pomysłu była prototypowa limuzyna 989 złożona w końcówce lat osiemdziesiątych. Panamerę uważa się za jej bezpośredniego następcę.

Porsche Panamera GT

Nowe Porsche kontynuuje drogę stylistyczną wyznaczoną przez poprzednie modele koncernu. Z przodu znajdziemy coś z Cayenne, a z tyłu charakterystyczny garb. Nie brak też nowych detali: wybrzuszonej maski, ostro wciętych "skrzeli" czy ostrokątnych "armatek" wydechu.

Porsche Panamera GT

W ofercie silnikowej znajdą się jednostki benzynowe V6 i V8 o mocach od 300 do 500 KM. W planach jest również hybryda, Diesel nie ma prawa się pojawić. Standardowo napęd będzie przenoszony na tył poprzez ręczą przekładnię o 6 biegach bądź 7-stopniowy automat PDK. Topowy wariant zostanie wyposażony w napęd na wszystkie koła.

Porsche Panamera GT

Panamera zadebiutuje wiosną przyszłego roku, a pierwsze egzemplarze pojawią się u dealerów późnym latem. Planowana sprzedaż w pierwszym roku to 20 tysięcy sztuk.

Skomentuj na forumUdostępnij