Aktualności
09.06.2022

Buick Wildcat EV Wrodzony optymizm

Buick pokazał światu kolejny koncept o nazwie Wildcat, której historia ma już prawie siedemdziesiąt lat. Najnowszy projekt ma ucieleśniać nowy trend stylistyczny amerykańskiej marki na najbliższą przyszłość i przygotowywać jej klientów na nieuniknioną przesiadkę z silników spalinowych na silniki elektryczne.

Bucik jako producent samochodów działa nieprzerwanie od 1903 roku i od 1908 roku tworzy razem z innymi markami koncern General Motors. Pod nazwą Wildcat firma od prawie siedemdziesięciu lat prezentuje nam wybiegające w przyszłość koncepty, które nie zawsze przekładają się na samochody produkowane seryjnie. Pierwszy Wildcat został pokazany w 1953 roku, a w kolejnych dwóch latach dołączyły do niego koncepty Wildcat II oraz Wildcat III, każdy z otwartą karoserią. Najsłynniejszy Wildcat zadebiutował w 1985 roku. Było to super sportowe coupe z silnikiem umieszczonym centralnie, napędem wszystkich czterech kół i nowymi technologiami na pokładzie.

Zdjęcie Buick Wildcat EV

Tegoroczna nowość to już piąty Wildcat w historii Buicka. Samochód przybrał formę dużego, luksusowego coupe z 2+2-osobową kabiną i napędem elektrycznym, którego dokładna specyfikacja pozostaje tajemnicą. Oprócz nowego wyglądu, wliczając przeprojektowane logo marki, oraz elektrycznego napędu Buick stawia również na nowe wrażenia z podróżowania. Marka zapowiada własne systemy jazdy zautomatyzowanej i sztuczną inteligencję, która będzie zarządzała takimi elementami, jak biometryka i aromaterapia. Takie wynalazki mają pozwolić na przykład na wykrycie zwiększonego tętna u kierowcy i uruchomienie mechanizmów mających go uspokoić (zmiana oświetlenia, nagłośnienia, dozowanie aromatów, masaż).

Zdjęcie Buick Wildcat EV

Pierwsze, seryjne auta marki, które będą czerpały stylistycznie z konceptu, mają pojawić się już za kilkanaście miesięcy. Pierwszy, elektryczny Buick ma wejść na północnoamerykańskie rynki w roku 2024, a do końca dekady cała oferta marki na USA oraz Kanadę ma być zelektryfikowana. Wszystkie elektryki mają nosić nową, dodatkową nazwę - Electra. To kolejna nazwa, która jest mocno zakorzeniona w historii firmy. Buick Electra był dużą limuzyną, którą przez sześć generacji produkowano od końca lat pięćdziesiątych do końca lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia.

Skomentuj na forumUdostępnij