Aktualności
03.11.2023

Infiniti Vision Qe Artyzm w ruchu

Japońskie Infiniti, luksusowa marka funkcjonująca w grupie Nissana, szykuje się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego samochodu o napędzie elektrycznym. Zwiastunem nadciągających zmian technologicznych i stylistycznych jest koncept Vision Qe, który przedstawia się jako masywna limuzyna o opływowych kształtach.

Infiniti zostało powołane do życia przez Nissana pod koniec lat osiemdziesiątych i zaczynało swoją ofensywę od Ameryki Północnej jako odpowiedź na podobne ruchy konkurencji. Dziś marka obecna jest na całym świecie, w tym w Polsce, a jej ofertę tworzą luksusowe limuzyny, coupe oraz SUV'y. W roku 2012 wprowadziła do oferty swojej pierwszy model o napędzie hybrydowym, a do roku 2030 zamierza elektryfikować swoją całą paletę. Zapowiedzią pierwszego samochodu Infiniti o napędzie elektrycznym jest koncept Vision Qe, który zadebiutował podczas specjalnego pokazu w Zatoce Tokijskiej i który później pojawił się wśród dziesiątek innych premier na tegorocznej wystawie Japan Mobility Show w Tokio.

Zdjęcie Infiniti Vision Qe

Koncept Vision Qe został zaprojektowany jako zamaszysty fastback, który miał być inspirowany współczesną sztuką japońską. Projekt niesie ze sobą nowe pomysły na kształt świateł, formę firmowego grilla, podświetlane logo firmowe oraz świetlne animacje na powitanie i pożegnanie z samochodem. Maszynę ubrano w dwa kolory: ciemny odcień błękitu Shadow Blue, którego barwa zależy od padającego światła oraz odcienie złota. Wygląd i aranżacja wnętrza pozostają tajemnicą, podobnie wszelkie dane techniczne. W najbliższych miesiącach koncept będzie można zobaczyć na własne oczy w siedzibie Infiniti w miejscowości Yokohama.

Zdjęcie Infiniti Vision Qe

Pierwsze, elektryczne Infiniti, dla którego kierunek stylistyczny wyznacza Vision Qe, będzie składane w zakładach w Canton w stanie Mississippi w USA. Poza elektrycznym sedanem w planach marki na najbliższą przyszłość są jeszcze trzy inne, zupełnie nowe modele. Już w przyszłym roku mamy zobaczyć nową generację flagowego SUV'a o oznaczeniu QX80, którego zapowiedzią był pokazany prawie trzy miesiące temu koncept QX Monograph. Niedługo później w jego ślady pójdzie nowy crossover coupe QX65, duchowy spadkobierca serii FX. Później dołączy do nich nowy SUV o napędzie elektrycznym, którego zwiastunem będzie koncept Vision QXe.

Skomentuj na forumUdostępnij