Aktualności

Mini John Cooper Works Convertible Najszybszy w klasie

Od premiery drugiej generacji Mini Coopera w wersji topless minął dopiero nieco ponad miesiąc, a już gotowa jest wyczynowa wersja przygotowana tradycyjnie przez John Cooper Works. Zobaczymy ją już w pierwszych dniach marca na salonie samochodowym w Genewie.

JCW Convertible będzie napędzany identycznym silnikiem, bo wersja zamknięta - 1,6-litrową, podwójnie doładowaną jednostką benzynową o mocy 214 KM i momencie obrotowym 280 Nm w trybie overboost. Jednostka jednaka z wyścigowym Mini Challenge i wywodząca się z Coopera S będzie współpracowała z ręczną przekładnią o sześciu przełożeniach.

Mini John Cooper Works Convertible

Z sygnaturą JCW wiążą się również między innymi: nowa tapicerka, nowy układ wydechowy, nowe felgi, nowy układ hamulcowy, kontrola trakcji, elektrycznie blokowany dyferencjał oraz układy wspomagające hamowanie.

Mini John Cooper Works Convertible

Pojazd będzie najszybszym okazem w swojej klasie: rozpędzenie się do 96,6 km/h będzie mu zajmować tylko 6,9 sekundy, a prędkość maksymalna sięgnie 235 km/h. Wszystko to przy zużyciu paliwa sięgającym 7,1 litrów na 100 km. Cenę auta skalkulowano na 23,5 tysiąca funtów (obecnie 120 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij