Aktualności
11.03.2009

Ai Designs R8 Blackbird Samochód widmo

Na początku lat '60 minionego stulecia amerykańskie CIA dysponowało niemożliwym w zasadzie to zestrzelenia przez wroga samolotem SR-71 Blackbird. Legendarna machina osiągała pułapy i prędkości niedostępne dla niczego innego, a dziś w jej ślady idzie... samochód!

Mowa oczywiście o odporności na "uziemienie", a nie gotujących mózg na samą myśl osiągach. Z czym konkretnie mamy do czynienia? Oto Audi R8 Blackbird przygotowane przez działający w Tuckahoe w stanie Nowy Jork zakład Ai Designs.

Ai Designs R8 Blackbird

Szczegóły projektu z różnych względów pozostają dość okrojone. Wiadomo jedynie, że coupe wyposażono między innymi w najnowocześniejszy system "władania" wiązkami laserowymi, który czyni R8 właściwie niewidocznym dla wszelkiego rodzaju radarów drogowych, do których wraca sygnał z błędem, a wbudowany seryjnie iPhone pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym ruchu drogowego i pracy oświetlenia w celu ominięcia wszelkich korków i wypadków! W podobny sposób poznajemy lokalizację kamer i radarów.

Ai Designs R8 Blackbird

"Niewidzialne" R8 wyróżnia się z tłumu jednie kilkoma detalami (pomijając wynikłe z udziału w Bullrun 2008 malowanie). Coupe otrzymało nowe, 20-calowe felgi, większość chromowanych elementów nadwozia pokryto czarnym lakierem, a fabryczny wydech zastąpiła konstrukcja Capristo ze sterowanymi komputerem pokładowym zaworami.

Skomentuj na forumUdostępnij