Aktualności
13.04.2009

AC Cobra MkVI Współczesny klasyk

Brytyjskie AC Cars, jeden z najstarszych producentów samochodów na świecie jest u progu wydania na świat kolejnej generacji legendarnej Cobry. Pojazd będący w prostej linii potomkiem klasyka z lat sześćdziesiątych zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

MkIV zaprojektowana praktycznie od nowa będzie po raz pierwszy składana w niemieckiej fabryce Gullwinga. Firma ta z resztą odpowiedzialna jest na nowy wariant modelu, który będzie dostępny obok roadstera - klasyczne coupe z unoszonymi do góry drzwiami wzorem skrzydeł mewy. Zupełną nowością będzie także sama konstrukcja nadwozia, do której użyto aluminium, materiały kompozytowe oraz surowe stopy metali oraz hamulce Porsche (z przodu tarcze o średnicy 332 mm, z tyłu 298 mm).

AC Cobra MkIV

Nowe auto będzie korzystało w 6,2-litrowego V8 LS3 z Chevroleta Corvette o dwóch poziomach mocy: 437 KM (wersja GT) oraz aż 647 KM (wersja GTS). Ważący tylko 1025 kilogramów pojazd ma rozwijać 100 km/h w najmocniejszej wersji w zaledwie 3,3 sekundy!

AC Cobra MkVI

Premiera MkVI nastąpi już 16 kwietnia na wystawie Top Marques w Monako. W związku z modelem w ciągu najbliższych miesięcy AC zamierza otworzyć sieć autoryzowanych dealerów w całej Europie. Ceny pojazdu nie są jeszcze znane.

Skomentuj na forumUdostępnij