Aktualności
30.04.2009

Shelby Daytona Coupe Wyginięty gatunek

Legendarna Cobra produkowana wspólnymi siłami przez AC Cars i amerykańskie Shelby doczekała się niedawno szóstej generacji. Mimo upływu prawie 40 lat od powstania oryginalnej Cobry legenda jest ciągle żywa u samego źródła, a już wkrótce pod młotek trafi unikatowe Daytona Coupe.

Pojazd na podwoziu roadstera z zupełnie nowym nadwoziem pozwalającym rozpędzić się do o 40 km/h więcej powstał w połowie lat sześćdziesiątych w celu zdominowania wyścigów klasy FIA GT, co z resztą się udało. Latem 1965 roku we Francji zespół Shelby zdobył mistrzostwo wśród konstruktorów, wyprzedzając Ferrari.

Shelby Daytona Coupe

Daytona Coupe powstało w zaledwie sześciu egzemplarzach. Na aukcję Dana Mecum Original Spring Classic odbywającą się między 13 a 17 maja trafi auto z numerem seryjnym CSX2601, które dorobiło się homologacji do poruszania się po zwykłych drogach. Spodziewana cena końcowa mimo kryzysu gospodarczego i panującej z tej okazji niewątpliwej powściągliwości wśród kolekcjonerów kalkulowana jest na nawet 15 milionów dolarów, a o mniej jak 10 nie ma mowy!

Skomentuj na forumUdostępnij