Aktualności
21.06.2009

Fornasari Racing Buggy Spuszczony ze smyczy

Fornasari to niewielka, włoska firma trudniąca się budową egzotycznych SUV'ów o osiągach, które mogłyby zakłopotać niejeden samochód sportowy. Najnowszym projektem marki jest monstrualne buggy, które miałoby zawojować rajdy terenowe.

Futurystyczny projekt prezentuje się z zewnątrz na pierwszych wizjach dość niewinnie. Wobec gąszczu tworzących jego sylwetkę można poczuć co najwyżej sympatię, a nie bojaźń. Ale to tylko pozory!

Fornasari Racing Buggy

Pod maską Buggy Racera wyląduje 7-litrowe, doładowane V8 generujące około 610 KM mocy i 750 Nm momentu obrotowego. Napęd będzie stale przekazywany na wszystkie cztery koła, a z silnikiem do współpracy zostanie zaprzęgnięta ręczna skrzynia biegów o 6 przełożeniach bądź 6-stopniowy automat. Pojazd ma osiągać 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy i rozpędzać się do 280 km/h!

Fornasari Racing Buggy

Mierzący aż 5,2 metra długości i 2,15 metrów szerokości samochód nie będzie jedynie wyczynową zabawką, ale również dopuszczonym do ruchu drogowego, luksusowym środkiem transportu mieszczącym pięć osób. Masa własna auta ma nie przekraczać 1,6 tony, a wszystko będzie stało na kołach o rozmiarze od 18 aż do 23 cali.

Fornasari Racing Buggy

Fornasari startuje w rajdach terenowych od 2003 roku. Kiedy zobaczymy w nich nowy model? Niestety jeszcze dokładnie nie wiadomo, jeśli wszystko pójdzie dobrze to być może już w tym roku...

Skomentuj na forumUdostępnij