Aktualności

Hennessey Venom GT Premiera za pół roku

Po blisko 22 miesiącach od pierwszych zapowiedzi Hennessey Performance jest prawie gotowe dać światu pierwszy samochód własnej marki. Amerykański tuner znany z 1000-konnych wariacji Vipera, Forda GT czy nowych Camaro i Challengera pokaże supercoupe Venom GT już na początku przyszłego roku.

Miejscem premiery wybrano... Europę. Venom GT ma zaliczyć swój debiut na salonie samochodowym w Genewie, który odbędzie się w dniach od 4 do 14 marca 2010 roku.

Hennessey Venom GT

Samochód, którego formę znamy ciągle tylko z kilku szkiców na być napędzany podwójnie (co najmniej) doładowanym V8 rozwijającym w zależności od wersji moc od 715 do 1217 KM współpracującym z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach. Wizualna krzyżówka modeli Lotusa i Porsche ma ważyć nie więcej, jak 1090 kilogramów.

Hennessey Venom GT

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w 2010 roku Venom GT wejdzie do ściśle limitowanej produkcji. Będzie to jeden z najszybszych samochodów świata! Bieżące zapowiedzi producenta to zaledwie 2,4 sekundy w sprincie do 60 mph (96,6 km) i prędkość maksymalna 440 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij