Aktualności
28.08.2009

Nissan Project Zed Wściekłe zet

Wyścigi na ćwierć mili to narodowy, amerykański sport dla amerykańskich maszyn, który zadomowił się już również w Europie. Już w drugim tygodniu września w brytyjskim Santa Pod Raceway pod patronatem FIA odbędą się finały mistrzostw naszego kontynentu. W grupie startujących tu śmiałków znajdzie się jeden rodzynek z Japonii.

Machiną wyróżniającą się pochodzeniem będzie Project Zed zbudowany przy współpracy z Nissanem przez zespół Johna Bradshawa. Samochód oparto o podzespoły modelu 350Z, z którego zapożyczono przede wszystkim 3,5-litrowe V6. Z silnika oprócz wzmocnionego bloku nie zostało właściwie nic seryjnego, a jego moc sięga 1900 KM!

Nissan Project Zed

Pierwsze testy Zeda ujawniły potencjał gotowy do bicia wszelkich rekordów: 1,2 sekundy do 60 mph (96,6 km/h), 4,1 sekundy w sprincie do 168 mph (270 km/h) i 6,6 sekundy potrzebne do osiągnięcia 215 mph (346 km/h), największej zarejestrowanej dotychczas prędkości tego pojazdu!

Nissan Project Zed

Start Bradshawa w kilku klasach będzie połączony z wystawą Nissana, na której pokazane zostaną modele GT-R i 350Z. Impreza w Santa Pod odbędzie się w dniach 10-13 września, a twórcy maszyny liczą na ustanowienie w jej trakcie kilku europejskich rekordów.

Skomentuj na forumUdostępnij