Aktualności
04.09.2009

Skoda Octavia RS-P Rozpustnica

Jest wiele rzeczy, których moglibyśmy zazdrościć Australijczykom i samochody naszych południowych sąsiadów z pewnością do nich nie należą. Ale czy aby na pewno? Otóż nie! Świat staje na głowie (dosłownie i w przenośni) - oto wyczynowa Octavia RS-P rodem z krainy kangurów.

Odmłodzoną Octavię RS drugiej generacji poznaliśmy wiosną tego roku. Model RS-P bazuje na wersji kombi napędzanej turbodoładowanym, 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 200 KM. Kilka dni temu auto przetestowano w ramach kręcenia nowej serii Top Gear Australia.

Skoda Octavia RS-P

Octavia RS-P otrzymała nowe, 19-calowe felgi ze stopów lekkich, nowe zawieszenie z nastawnymi amortyzatorami, nowe hamulce (tarcze przód 355 mm, tył 310) z pomalowanymi na zielono zaciskami, nowy układ wydechowy (dodatkowe 3-7 KM), rurowe wzmocnienia zawieszenia pozbawiające kombi większej funkcjonalności i wszędobylskie logotypy.

Skoda Octavia RS-P

Inżynierowie Skoda Australia pracują jeszcze nad silnikiem Czeszki. Przeprogramowane ECU wraz z drobniejszymi modyfikacjami ma dawać około 260 KM i 300 Nm. Czy RS-P to tylko jednorazowy projekt czy coś więcej jeszcze nie wiadomo.

Skomentuj na forumUdostępnij