Aktualności
11.09.2009

Mazda MX-5 Superlight Niemiecka dieta

Jeśli tylko jakimś cudem Mazda MX-5 nie była postrzegana przez kogoś jako auto niezbyt poważne i niezbyt zrównoważone psychicznie (w jak najbardziej pozytywnych znaczeniach obu) od przyszłego tygodnia z pewnością za taką uważana będzie. Właśnie wtedy na salonie we Frankfurcie zostanie pokazany szalony koncept MX-5 Superlight.

Eksperymentalne auto uświetniające 20-lecie modelu zostało zaprojektowane w centrum koncernu European R+D w niemieckim Oberursel. Pojazd ogołocono nie tylko z wszelkich pozostałości zadaszenia, ale również ze zbędnych elementów wyposażenia, zbijając masę własną do tylko 995 kilogramów.

Mazda MX-5 Superlight

Dla zapewnienia jeszcze większej frajdy z jazdy powiększono rozstaw kół i obniżono zawieszenie. Ze standardowej MX-5 zaadoptowano bez najmniejszych zmian felgi i ogumienie oraz silnik.

Mazda MX-5 Superlight

1,8-litrowa jednostka napędowa rozwija skromne 126 KM i 167 Nm, pozwalając na rozpędzenie się do setki w 8,9 sekund. Silnik zadowala się średnio 6,3 litrami paliwa na 100 kilometrów.

Mazda MX-5 Superlight

Na chwilę obecną Mazda pozostaje przy stanowisku mówiącym, iż Superlight to jedynie pokazowa zabawka, której produkcja nie jest planowana. Plany te mogą się jednak zmienić...

Skomentuj na forumUdostępnij