Aktualności
25.11.2009

SpeedArt Panamera PS9 Turbo uniesienia

Już w ten weekend startują kolejne targi Essen Motor Show. Jedną z gwiazd wystawy skupiającej się na tuningu i akcesoriach samochodowych będzie bez najmniejszych wątpliwości Porsche Panamera, które możemy już podziwiać w wersji od SpeedArta.

Tuner skupił swoją całą moc przerobową na najmocniejszej wersji, Panamerze Turbo. Pojazd zgodnie z zaprezentowanymi miesiąc temu wizualizacjami odznacza się dość daleko idącymi zmianami nadwozia (nowe zderzaki, ospoilerowanie, progi, 22-calowe felgi, dyfuzor, końcówki wydechu), wnętrza (tapicerka, kierownica, panele z drewna, aluminium lub karbonu) oraz wnętrzności.

SpeedArt Panamera PS9

Tuning silnika sprowadzający się do większych turbin, intercoolerów, nowych filtrów powietrza, przeprogramowanego ECU i nowego wydechu obejmuje cztery poziomy mocy. Pierwsze trzy (seryjnie 500 KM) to 520, 550 oraz 600 koni mechanicznych.

SpeedArt Panamera PS9

Czwarty, i na chwilę obecną ostatni, poziom tuningu jednostki napędowej pozwala delektować się imponującą mocą 650 KM i momentem obrotowym 890 Nm. W przełożeniu na osiągi oznacza to zaledwie 3,5 sekundy potrzebne na rozpędzenie się do 100 km/h oraz prędkość maksymalną przekraczającą 325 km/h!

SpeedArt Panamera PS9

Dla zwiększenia bezpieczeństwa SpeedArt montuje również nowy zestaw hamulcowy z tarczami o średnicy 380 mm i 6-tłoczkowymi zaciskami. Ceny modelu poznamy zapewne przy okazji debiutu - targi w Essen będą miały miejsce w dniach o 27 listopada do 12 grudnia.

Skomentuj na forumUdostępnij