Aktualności
29.04.2010

Citroen Metropolis Wielki świat

Citroen nie przestaje zaskakiwać konceptami definiującymi na nowo tożsamość marki. Najnowszy z nich powstał pod okiem specjalistów z całego świata, skupionych w centrum koncernu powstałym blisko dwa lata temu w Szangaju. Grupie też zamarzyła się wielka limuzyna o adekwatnym imieniu - Metropolis.

Nowa wizja drąży z sukcesem kierunek wyznaczony przez studyjne koncepty Citroena, ukazujące się niemal na każdym większym salonie od kilku lat. Futurystyczny Metropolis mierzy aż 5,3 metry długości, 2 metry szerokości i tylko 1,4 metry wysokości.

Citroen Metropolis

W warstwie technicznej machina skrywa hydropneumatyczne zawieszenie oraz hybrydowy układ napędowy. Role główne odrywają 2-litrowe V6 o mocy 272 KM i momencie 375 Nm oraz 7-stopniowa, 2-sprzęgłowa, sterowana elektroniczne skrzynia biegów.

Citroen Metropolis

Jednostkę spalinową wspomaga elektryczny motor produkujący stale 55 KM, a maksymalnie 95 KM. Maksymalne parametry układu napędowego konceptu sięgają 460 KM i 430 Nm, a napęd jest przekazywany stale na wszystkie cztery koła.

Citroen Metropolis

Chiny są obecnie drugim, największym rynkiem zbytu modeli Citroena poza Europą. Model Metropolis można oglądać na żywo jeszcze do najbliższej niedzieli włącznie na salonie samochodowym w Szanghaju.

Skomentuj na forumUdostępnij