Aktualności

KTM X-Bow Więcej mocy

Pokazany przed przeszło rokiem w Genewie pierwszy roadster austriackiego KTM znanego z produkcji motocykli jeszcze dobrze nie wszedł do produkcji a już pewna jest jego mocniejsza wersja. Miałaby się ona pokazać już za klika dni na salonie w Londynie a nie, tak jak początkowo zapowiadano, w Genewie w 2009 roku.

Początkowe plany produkcyjne pierwszego samochodu KTM, modelu X-Bow, zakładały wypuszczenie 100 egzemplarzy z przeznaczeniem tylko na tor i jakieś 1000 sztuk wydelegowanych na cywilne ulice w skali roku. Pierwsza pula zamówień opiewająca na grubo ponad pół tysiąca chętnych szybko zweryfikowała te plany, podobnie jak i ofertę silnikową.

KTM X-Bow

Auto miałoby otrzymać teraz silnik 2,0 FSI z Audi S3, który generuje moc 261 KM (zwykła wersja ma 220 KM). Dojdzie do tego również pełnowymiarowa przednia szyba oraz zdejmowane zadaszenie.

KTM X-Bow

W planach firmy jest także pełnoprawne coupe na bazie X-Bow (które najprawdopodobniej zostanie wyposażone w silnik V6 od Audi o mocy 330 KM), autko miejskie a nawet... SUV!

Skomentuj na forumUdostępnij