13.11.2011

Formuła 1 Grand Prix Abu Dhabi Formalności ciąg dalszy

Po rozstrzygnięciu kwestii tytułów mistrza świata kierowców i konstruktorów przed czasem ostatnie wyścigi Formuły 1 w tym roku stały się jedynie formalnością. Pod znakiem zapytania została jeszcze tylko kwestia tytułu wicemistrza kierowców, do którego przed dzisiejszym wyścigiem Abu Dhabi najbliżej było Jensonowi Buttonowi.

Eliminacje do niedzielnego wyścigu przebiegły bez większych niespodzianek. Pole position już po raz 14 w tym roku zdobył Vettel, wyrównując tym samym rekord Nigela Mansella z sezonu 1992. Przed Niemcem jest jeszcze szansa na ustanowienie nowego rekordu - w tym roku pozostał jeszcze jeden wyścig. Na starcie w Abu Dhabi pozycję drugą wywalczył Hamilton, a trzecią Button. Dalej uplasowali się Webber, Alonso i Masa oraz kierowcy Mercedesa i Force India.

Formuła 1 Grand Prix Abu Dhabi

Sam wyścig dla Vettela nie był już taki szczęśliwy. Aktualny mistrz świata odpadł już po pierwszym okrążeniu w wyniku przebicia opony i uszkodzenia tylnej części bolidu, co pozwoliło na objęcie prowadzenia przez Hamiltona. Był to pierwszy w tym roku wyścig Vettela, w którym nie dojechał do mety i pierwszy, w którym nie zdobył żadnego punktu. Hamilton dowiózł pierwsze miejsce do mety, zwyciężając w tym roku po raz trzeci, ale nie utrzymując się w zasięgu tytułu wicemistrza świata.

Drugie miejsce w Abu Dhabi zajął Fernando Alonso, a podium zamknął Jenson Button. Z pełnymi wynikami wyścigu można zapoznać się na oficjalnej stronie Formuły 1 - formula1.com. Ostatni wyścig w tym roku odbędzie się już 27 listopada, a będzie nim Grand Prix Brazylii. Wtedy też poznamy tegorocznego wicemistrza kierowców - na tytuł ten szanse mają Button, Alonso i Webber.