Aktualności
02.06.2012

Vath C 63 AMG Coupe Black Series Niezmordowany

Obecna generacja C 63 AMG produkuje w standardzie 457 KM. To nie dla wszystkich wystarczająco. Z pakietem AMG Performance dostaniemy 487 KM. To także może być za mało. Wtedy pozostaje coupe Black Series, które dysponuje mocą 517 KM. Mało? Jeśli tak należy udać się do tunera, do Vath Automobiltechnik na przykład.

Jedna z najnowszych propozycji niemieckiego zakładu to właśnie C 63 AMG Coupe Black Series. Maszynie z pozoru kompletnej obrywa się tym razem przede wszystkim ze względu na oferowaną fabrycznie moc. Obok modyfikacji silnika tuner oferuje także nowe, regulowane zawieszenie, body kit z wymianą kilku detali, nowe obręcze w rozmiarze 20 cali oraz zmianę wystroju wnętrza.

Vath C 63 AMG Coupe Black Series

Zestaw silnikowy skupia się na kompresorze, nowym układzie chłodzenia, przeprogramowanym ECU i nowym wydechu. Wszystkie modyfikacje, za które Vath życzy sobie 38,5 tysiąca euro, sprowadzają się do 756 koni mechanicznych i 800 Nm. Tak przygotowany Black Series rozpędza się do setki w 3,6 sekundy i rozwija 350 km/h. Aby jeszcze bardziej poprawić humor właścicielowi prędkościomierz wyskalowano do okrągłych 400 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij